НОВИНИ

15.07.2020

14.07.2020

13.07.2020

10.07.2020

РУБРИКАТОР

Суд виправдав ексначальника СІЗО, в якому вбили та розчленували співробітницю

13.02.2020

Малиновський районний суд Одеси за відсутністю складу злочину виправдав екскерівника Одеської установа виконання покарань №21 Вячеслава Коваля, звинуваченого у службовій недбалості.

Про це повідомляє вирок від 30 січня.

17 серпня 2017 приблизно о 16 годині, ув’язнений Василь Чемериз, перебуваючи на території господарського подвір’я, використовуючи заборонені колючо-ріжучі предмети, ударив інспектора СІЗО Олену Порошенко ножем в груди та в живіт, від чого вона померла. З метою приховування вбивства Чемериз сокирою розчленував тіло і помістив до сміттєвого баку.

Начальнику установи інкримінували, що він знав про порушення режиму ув’язненим, але не вжив необхідних заходів щодо обшуку його фактичного місця проживання, в тому числі щодо вилучення ножа.

Службовою перевіркою Міністерства юстиції встановлено, що ув’язнений  постійно проживав на території свинарника.

Обвинувачений начальник СІЗО свою провину заперечував. Пояснював, що практично щодня ізолятор відвідувався та перевірявся представниками прокуратури Одеської області, які не фіксували проживання Чемериза в свинарнику.

Помічника начальника слідчого ізолятора розповів, що арештантів виводили на господарські роботи, за винятком тих, хто підозрювався чи був засуджений за тяжкі злочини. Колюче-ріжуче приладдя видається ув’язненим після інструктажу з техніки безпеки, а ввечері його забирають. Ці інструменти зберігаються у сейфі чергового. З яких причин Чемериз залучався до господарчих робіт йому невідомо, проте він вважає це протизаконним. Факти перебування Чемериза в нічний час поза камерою йому не відомі.

Старший уповноважений ізолятора свідчив, що рапорти на вивід ув’язнених підписує начальник ізолятору та його заступник і без дозволу начальника вивід на роботи неможливий. За чиєю ініціативою до робіт залучався Чемериз йому не відомо. З червня 2017 року цей чоловік постійно залучався на роботу у свинарнику, були випадки, коли він там перебував цілодобово. Свідок вважає, що загибель Порошенко відбулася з причин невиконання керівних інструкцій та наказів, але ким конкретно йому невідомо.

Суд зазначив, що смерть жінки настала не в результаті невиконання начальником СІЗО, покладених на нього обов’язків, а в результаті умисних дій іншої особи.

Настання тяжких наслідків у вигляді майнової шкоди, що виразилася у виплаті родичам загиблої 500 тисяч гривень не перебувало у прямому причинно-наслідковому зв’язку з бездіяльністю обвинуваченого. Суд вважає, що обвинувачений не міг передбачати, що внаслідок невиконання чи неналежного виконання ним своїх службових обов’язків може бути завдано істотну шкоду інтересам держави у формі соціальної виплати. Суд дійшов висновку про відсутність в діях Коваля об’єктивної і суб’єктивної сторони злочину.

Рідна сестра і племінниця загиблої повідомили, що отримали загалом 1,2 млн грн компенсації. З їх слів, покійна на керівництво СІЗО не скаржилась.

У травні 2019 Малиновський суд Одеси засудив до довічного позбавлення волі арештанта Чемериза, який свою вину не визнав.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"