НОВИНИ

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

13.01.2021

РУБРИКАТОР

Суд відмовив у поновленні на роботі прокурора, якого звільнили за конфлікт з поліцейськими на дорозі

10.08.2020

Окружний адмінсуд Києва не скасував рішення кадрової комісії, яким до прокурора Київської місцевої прокуратури № 1 застосовано дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади. Про це стало відомо з рішення від 23 липня.

27 квітня 2019 о 03.45 год. біля будинку № 145 по вул. Борщагівській у місті Києві працівниками поліції зупинено автомобіль  марки «Audi А6» під керуванням прокурора Романа Бондаря. У зв’язку із ознаками алкогольного сп’яніння патрульні поліції запропонували водію пройти огляд за допомогою пристрою «Драгер» або у медичному закладі, на що отримали відмову. Після цього Бондар, начебто не реагуючи на неодноразові законні вимоги поліції, вчинив спробу зникнути з місця події, а тому був затриманий в адміністративному порядку із застосуванням спецзасобів – кайданків.

На прокурора склали адмінпротокол і передали до суду. Суд дійшов висновку, що водій скоїв правопорушення, але не притягнув його до відповідальності за строками давності. Отримавши справу на початку травня, суд понад чотири місяці не міг провести засідання. Строк притягнення особи до адміністративної відповідальності становив 3 місяці.

Але в лютому 2020 кадрової комісії притягнула прокурора до дисциплінарної відповідальності у вигляді  звільнення з посади.

Чоловік оскаржив це рішення. Пояснив, що відмовився від перевірки на «Драгері» оскільки вважав, що результати можуть бути сфальсифіковані. Але у справі є відео з нагрудної камери поліцейського, з якого вбачається, що прокурору також пропонувався огляд у медзакладі. Доказів упередженого ставлення співробітників патрульної поліції до позивача суду надано не було.

Цікаво, що в машині з прокурором тієї ночі був працівник Голосіївського УП ГУНП у м. Києві. Він виступав в суді як свідок на захист звільненого прокурора, говорив, що пропозицій щодо проходження тестування від патрульних не чув. Але суд не взяв до уваги показання, вважаючи свідка зацікавленою особою.

Пізніше водій самостійно пройшов перевірку в Маньківській центральній районній лікарні – 27.04.2019 року о 8.35. Тобто майже через п’ять годин, оскільки затримання патрульними сталося о 3.45. Цей медичний висновок не захотіли врахувати.

Зрештою, під час проведення кадрової комісії прокурор Бондар підтвердив факт вживання алкогольних напоїв напередодні ввечері, визнав порушення етичних стандартів  поведінки прокурора та розкаявся.

У поясненнях Генеральному прокурору Бондар після викладення обставин власноруч  дописав, що свою вину у відмові в проходженні медичного огляду  на стан сп’яніння  визнає у повному обсязі та розкаюється. Просив врахувати це під час службового розслідування  та не ставити питання про звільнення з органів прокуратури.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач, відмовляючись від проходження огляду на стан сп’яніння, розумів ступінь наслідків та їх невідворотність, проте не вчинив  будь-яких дій для їх запобігання.

Роман Бондар працював на посаді прокурора Київської місцевої прокуратури № 1 (Голосіївський район Києва).

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"