НОВИНИ

10.07.2020

09.07.2020

08.07.2020

07.07.2020

РУБРИКАТОР

Суд скасував закриття НАБУ справи про премії екс-голови НАЗК

02.07.2019

Суд скасував постанову детектива Національного антикорупційного бюро про закриття кримінального провадження щодо премій колишньої голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак.

Таке рішення 20 червня ухвалив слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва Максим Вишняк за результатами розгляду скарги заявника у справі, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ розслідувало кримінальне провадження за фактом можливого привласнення, розтрати або заволодіння майном (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України) екс-головою, а нині членом НАЗК Корчак. Проте детектив виніс постанову про закриття справи у зв’язку з відсутністю у її діях складу кримінального правопорушення.

Вказану постанову детектив обґрунтував тим, що згідно положень чинного законодавства, яким врегульовано оплату праці голови та членів НАЗК, а також інформацією від Міністерства соціальної політики та Національного агентства з питань державної служби існує правова колізія між положеннями двох законів. Водночас Корчак, коли обіймала посаду голови НАЗК, діяла у межах наданих їй законом повноважень та у спосіб, що передбачений законами України. Детектив додав, що через цю колізію Корчак звернулася за роз’ясненням до Нацагентства з держслужби та після отримання відповіді затвердила порядок, яким встановлювалися надбавки та премії.

До того ж, згідно з актом Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету НАЗК за 2016-2017 роки, порушень та відхилень не виявлено.

Нагадаємо, НАБУ зацікавилося нарахуванням величезних премій Корчак і членам НАЗК. Пізніше, у НАБУ прокоментували інформацію про перевірку премій керівництва НАЗК.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"