НОВИНИ

18.07.2024

17.07.2024

16.07.2024

15.07.2024

13.07.2024

12.07.2024

11.07.2024

10.07.2024

РУБРИКАТОР

Суд не розглянув скаргу на тримання в СІЗО узбецького журналіста, який шукає притулку в Україні

09.10.2017

В Апеляційному суді Києва не відбувся призначений на сьогодні розгляд скарги на тримання під вартою узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, який шукає притулку в Україні через переслідування в Узбекистані. Засідання перенесено на 19 жовтня.

Про це повідомив Центру інформації про права людини координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич.

За його словами, офіційна причина перенесення засідання – матеріали справи не були доставлені до суду.

Водночас правозахисник звернув увагу, що перебування у СІЗО вже позначилося на здоров’ї Нарзулло Охунжонова. Його проблеми із зором значно посилилися: наразі він майже не бачить на одне око, і дедалі гірше бачить на інше.

“Медичної допомоги, якої він потребує, у СІЗО йому так і не надали”, – наголосив Буткевич.

Він додав, що захист журналіста просить обрати для нього запобіжний захід, не пов’язаний з позбавленням волі.

Крім того, правозахисники звернулись до прокуратури із закликом не екстрадувати Нарзулло Охунжонова до Узбекистану, який оголосив журналіста в міжнародний розшук. Адже Охунжонов піддається серйозному ризику бути засудженим за роботу в Узбекистані, де журналістів переслідують за статті з критикою на адресу влади.

Нагадаємо, Солом’янський районний суд Києва 25 вересня заарештував на 40 діб журналіста з Узбекистану Нарзулло Охунжонова, який попросив притулку в Україні через загрозу політичних переслідувань на батьківщині.

Журналіст прибув до України з дружиною та п’ятьма дітьми.

Українська влада затримала Охунжонова за міжнародним ордером на арешт 20 вересня, коли він з сім’єю прибув до України з Туреччини. Узбекистан подав міжнародний ордер на Охунжонова за звинуваченням у шахрайстві.

До рішення суду  Охунжонов перебував в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. Зараз його перевели у СІЗО Києва і Київської області.

За інформацією Комітету із захисту журналістів, Охунжонов у своїх матеріалах критикував “авторитарну владу Узбекистану”, його статті публікуються в різних інтернет-виданнях, включаючи BBC.

Перед тим, як втекти до Туреччини в 2013 році, Охунжонов очолював відділ політики та освіти на радіостанції державної Узбецької телерадіокампанії. Через погіршення ситуації в сфері свободи преси під час невдалої спроби перевороту у 2016 році Охунджонов вирішив покинути Туреччину.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"