Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-заступника міністра МВС Ратушняка
11.04.2018
За інформацією правоохоронців, колишній високопосадовець часів Януковича переховується у Криму
Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо колишнього заступника міністра МВС Віктора Ратушняка, якого підозрюють у причетності до розстрілу людей на київському Майдані взимку 2014 року.
Про це повідомляє «Главком» з посилання на ухвалу суду від 28 березня.
До суду з відповідним клопотанням звернувся прокурор департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. У ньому зазначено, що Ратушняк переховується від органу досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Починаючи з 2014 року, суд вісім разів надавав дозвіл на його затримання. А в березні 2014-го Ратушняка оголосили у розшук.
За даними СБУ, Ратушняк наразі перебуває на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України – Автономній Республіці Крим.
Екс-заступник міністра МВС підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень за ознаками ст. 340 («Незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій»), ч. 3 ст. 365 («Перевищення влади та своїх службових повноважень»), ч. 2 ст. 115 («Умисне вбивство двох і більше осіб»), ч. 2 ст. 121 («Умисне тяжке тілесне ушкодження»), ч. 3 ст. 258 КК України («Організація вчинення терористичного акту») КК України.
У справі також наведено ряд показів свідків та документів, серед яких рукописні записи з вказівками застосовувати силу та спеціальні засобів до мітингувальників, які надавались міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком та його заступником Віктором Ратушняком.
Як відомо, за чотири роки за вбивство в центрі Києві понад 100 людей не засуджений до реального терміну ув’язнення жоден організатор та виконавець цього злочину. При цьому, судами у майданівських справах винесено 50 вироків, 43 з них – обвинувальні. Це вироки із умовними строками або з відстрочкою виконання покарання.
«Тільки дві особи отримали реальну міру покарання, а відбуває покарання одна людина. 412 особам повідомлено про підозру, обвинувальні акти стосовно 258 осіб перебувають у суді», —зазначив керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
Загалом, розслідується понад дві тисячі епізодів про злочини під час Майдану.