НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

Станом на 28 травня 613 в’язнів вийшли з тюрем і приєдналися до лав ЗСУ

28.05.2024

Станом на ранок 28 травня уже 613 в’язнів вийшли з тюрем і приєдналися до лав ЗСУ. Наразі вони  проходять відповідну підготовку, а надалі служитимуть у штурмових підрозділах. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі марафону “Єдині новини”За словами Малюськи, для цих людей передбачені “кілька місяців тренувань”, після чого вони служитимуть у штурмових підрозділах.

“Станом на зараз це будуть штурмові підрозділи, це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи − без змішування з іншими військовослужбовцями”.

Він додав, що не впевнений, що це найкраща опція, але в цьому питанні покладається на військових, бо їм “видніше”.

“Ми поки що не дійшли до ведення безпосередньо бойових дій цими підрозділами, іде підготовка. Можливо, ситуація зміниться пізніше. І вибір щодо змішування чи не змішування буде зроблений на іншу користь. Але поки що це окремі підрозділи. Поки що це штурмові підрозділи”, − заявив міністр.

Він також виступає за те, щоб дозволили мобілізуватися і тим, хто засуджений за одне убивство − неважливо, чи це навмисне вбивство чи вбивство з необережності.

“З одним убивством (щоб могли мобілізуватися, − Ред.) усі. Наші в’язні йдуть воювати не з тим, щоб ловити метеликів…, вони йдуть вбивати. І досвід убивства у минулому не завжди є перешкодою, щоб гарно воювати… Якщо ми говоримо про вбивства, які не були вчинені з особливою жорстокістю, або це не вбивства 2 і більше осіб, то дуже часто це злочини, які вчиняє особа, яка є менш суспільно небезпечною, ніж особа, яка вчинила 3-4  грабежі з використанням, наприклад, холодної зброї.

Виключно з класичних міркувань. Бо іноді людина втрачає контроль над своїми діями і на певній емоційній хвилі робить те, що робити не повинна. Але після того, як отримує вирок і починає відбувати покарання, її стан психологічний і контроль над собою істотно змінюється − і її суспільна небезпека істотно зменшується порівняно з рецидивістами, які зробили професією відбирання грошей з використанням зброї − грабежі, напади на людей”, − пояснив Малюська.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"