НОВИНИ

18.01.2021

16.01.2021

15.01.2021

14.01.2021

РУБРИКАТОР

Справи Майдану: судитимуть ексголову райсуду Києва

11.12.2020

Прокурорами скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови одного з районних судів м. Києва, який наразі є адвокатом. Про це інформує пресцентр Офісу Генерального прокурора.

Йому інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою за попередньою змовою групою осіб; організацію умисного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду; організацію постановлення суддями завідомо неправосудних ухвал (ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 376-1 (в редакції Закону від 05.06.2009 року), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 КК України).

За даними слідства, 19 лютого 2014 року колишній голова суду організував винесення суддями очолюваного ним суду неправосудних ухвал про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою стосовно 10 громадян. Активістів напередодні незаконно затримали правоохоронці та, сфальсифікувавши матеріали провадження,  притягнули їх до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях, а до суду подали незаконні клопотання про арешт. Екскерівник суду втрутився в роботу автоматизованої системи документообігу суду та «в ручному режимі» визначив слідчих суддів, які мали розглянути ці клопотання, надавши відповідні незаконні вказівки підлеглим працівникам апарату суду.

Підозрюваний та його захисники понад 8 місяців ознайомлювалися з матеріалами провадження, які були надані ще в березні поточного року. За клопотанням прокурора слідчим суддею підтверджено факт зволікання та визначено строк для ознайомлення з матеріалами стороні захисту, після спливу якого обвинувальний акт був переданий до суду.

Нагадаємо, що ДБР повідомило про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси.

Додамо, Генпрокурор заявила про розслідування 60 проваджень по справах Майдану.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"