НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

Справу про держзраду ексочільника Миколаївської окружної прокуратури слухатимуть у закритому режимі

23.11.2022

Кримінальне провадження відносно колишнього очільника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа слухатимуть у закритому судовому засіданні. Із таким клопотанням до Приморського райсуду Одеси 21 листопада звернувся прокурор і адвокати обвинуваченого. Учасники зіслалися на «необхідність запобігти розголошенню відомостей про особисте життя» прокурора і «таємниці, яка охороняється законом».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За словами прокурора Олександра Чоклі, під час судового розгляду мають заслухати інформацію, розголошення якої недоречне, бо може завдати шкоди національній безпеці та вплинути на хід бойових дій. Зокрема це персональні дані українських військових, рятувальників та правоохоронців у Миколаївській області, особливості їхньої роботи у регіоні, стан та завантаженість доріг та мостів, наявність блокпостів та паролі для їхнього проходження, наслідки ракетних ударів по місту та кількість загиблих серед військових та цивільних із зазначенням причин їхньої смерті.

Крім того, у матеріалах справи є дані про військовополонених Збройних Сил РФ, публікація яких може негативно вплинути на подальший процес обміну. Також озвучуватимуться особливості процесуального оформлення військовополонених із назвою установ, де їх утримують, а також персональними даними керівництва.

«Як така ця інформація не є публічно доступною та здобута в результаті виконання службових обов’язків. Деяка з перелічених інформацій має оперативно-службовий характер, а інша містить охоронювану законом таємницю», — пояснював прокурор.

Клопотання підтримали й адвокати Станіслав Клименко та Владислав Каланжов, додавши, що підготували аналогічне клопотання. Геннадій Герман також сказав, що виступає за слухання справи у закритому режимі.

«Я підтримую закрите провадження, бо детально досліджувалося моє сімейне, інтимне життя. Тому наполягаю на цьому», — підкреслив Герман.

Після нарадчої кімнати колегія суддів оголосила, що слухатиме кримінальну справу Германа у закритому засіданні.

Геннадій Герман народився на Харківщині, в селі Добренька. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії Ярослава Мудрого. Працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей. Миколаївську окружну прокуратуру очолив за рік до повномасштабної війни, у березні 2021 року. До призначення на цю посаду працював в Офісі Генерального прокурора.

Герману інкримінують ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу, а саме державну зраду в умовах воєнного стану. Цей злочин належить до категорії особливо тяжких та карається позбавленням волі від 15 років до довічного ув’язнення.

За даними слідства, на бік окупантів Герман перейшов на початку березня 2022-го. Чоловік зв’язався із представником одного із засобів масової інформації РФ та заявив про бажання співпрацювати. Далі почав отримувати завдання від кураторів зі спецслужб Росії та передавати їм потрібну інформацію.

Герман начебто повідомляв окупантам про позиції ЗСУ на Миколаївщині, персональні дані українських військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільних і військових об’єктах та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали в Миколаївській області — скільки їх, де вони утримуються та в якому стані. Для отримання цих даних Герман використовував своїх підлеглих та колег, а також службові зв’язки.

Вважається, що росіяни отримували інформацію від прокурора з 4 березня по 4 квітня. За цей час, за даними правоохоронців, в регіоні загинули щонайменше 112 цивільних та 383 військовослужбовців ЗСУ. Також було зруйновано велику кількість критичної інфраструктури.

Судячи з матеріалів справи, перед затриманням за Германом велося стеження, зокрема аудіо та відеофіксація. Крім того, аби довести скоєння злочину, Герману декілька разів передавалися імітаційні списки з даними про загиблих українських військових та рятувальників, які той передав росіянам. Протоколи слідчих експериментів є у матеріалах справи.

Затримали Германа 4 квітня. Наступного дня йому повідомили про підозру, а 6 квітня відправили до СІЗО, де він перебуває донині.

Декілька разів обвинувачений намагався оскаржити запобіжний захід, наполягаючи на домашньому арешті. У суді він не заперечував факт передачі інформації, але нібито надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».

7 жовтня Верховний суд визначився із підсудністю справи екскерівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа — її передали у Приморський суд Одеси

Ольга Івлєва

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"