Справа Стерненка: двоє суддів мають негативний висновок від ГРД, один не підтвердив кваліфікації
30.03.2021
У складі колегії, яка розглядатиме справу одеського активіста Сергія Стерненка, судді Одеського апеляційного суду Альбіна Кадегроб та Руслан Котелевський мають негативний висновок від Громадської ради доброчесності, а Вадим Прібилов досі не підтвердив здатності здійснювати правосуддя.
Про це повідомляється на сторінці проєкту PROSUD Всеукраїнського об’єднання “Автомайдан”.
Так, голова колегії, суддя Альбіна Кадегроб:
-із 2012 до 2017 року ухвалила щонайменше 93 рішення російською мовою, що є очевидним порушенням;
-у складі колегії суддів повернула на посаду підозрюваного в отриманні хабаря податківця Олексія Судака.
Більше про суддю можна прочитати у висновку ГРД.
Суддя Руслан Котелевський:
-у 2008 році його звинувачували в отриманні хабаря в 3 тисячі дол. США, тоді суддю було відсторонено від здійснення судочинства та накладено арешт на все його майно;
-також був у складі колегії, яка повернула на посаду підозрюваного в отриманні хабаря податківця;
-з 2012 до 2018 року в судовому реєстрі можна знайти щонайменше 232 судові рішення, написані російською мовою.
Детальніший висновок про суддю – на сайті ГРД.
Щодо судді Вадима Прібилова, у повідомленні йдеться, що він:
-двічі проходив співбесіду в межах кваліфікаційного оцінювання суддів, проте оцінювання не закінчив;
-скасував постанову про конфіскацію в дохід держави у “валютника” Іваницького С. 60 тисяч дол. США;
-також був у складі колегії, яка повернула на посаду підозрюваного в отриманні хабаря податківця.
Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд визнав Стерненка та Руслана Демчука винними в справі про викрадення у 2015 році депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича. Їм присудили по сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна.
Переслідування Стерненка, за словами правозахисників, викликає серйозні сумніви в справедливості розгляду, зокрема через недоброчесність судді, який раніше виправдав за п’яне керування голову Одеського окружного адміністративного суду та міліціонера, що катував людей.
20 березня біля Офісу президента в Києві відбулася акція прихильників Стерненка, які вважають вирок суду щодо нього упередженим. Вони вимагали звільнення активіста і реального реформування судової системи, яку в нещодавньому звіті щодо оцінювання стану Угоди про асоціацію з ЄС Європарламент назвав однією з найменш надійних установ в Україні.
Під час акції мітингувальники залили стіни й бруківку фарбою, намагалися підпалити табличку “Президент України” та розбили скло у дверях на вході. Правоохоронці, які працювали на мітингу, не втручались у перебіг акції, очільник МВС Арсен Аваков говорив, що зроблено це було свідомо. Однак фахівці кажуть, що це є порушенням права на свободу зібрань.
За наслідками акції про підозру, зокрема, повідомлено лідеру руху “Гонор” Сергію Філімонову, активісту, письменнику Владу Сорду, а також голові громадської ініціативи “Захистимо Протасів Яр” Роману Ратушному.
Останнього 29 березня Печерський районний суд відправив під домашній арешт до 24 травня.