Справа “Лубенського поліцейського рекету” продовжується
01.11.2017
Октябрський райсуд Полтави дозволив арештувати майно, вилучене під час обшуків у керівника управління внутрішньої безпеки поліції Полтавщини Олега Микитенка. Відповідне рішення 13 жовтня ухвалила суддя Лариса Кулешова. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Рішення стосується розслідування справи хабарництва керівництва поліції Лубенського району. Нагадаємо, 11 жовтня правоохоронці затримали на хабарі начальника Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області Василя Овчаренка, його заступника Олега Єрмака та начальника сектору реагування патрульної поліції Лубенського відділу Юрія Лапка. Поліцейських підозрюють у здирництві на обробці лісів. Неправомірну вигоду вони частково брали дошками. Мічені дошки, надіслані одному з них, і стали частиною доказів хабарництва.
Крім того, за інформацією з кількох різних джерел, у справі був замішаний 33-річний начальник управління внутрішньої безпеки в Полтавській області Олег Микитенко. Ці попередні припущення підтвердили дані з реєстру судових рішень.
13 жовтня слідчий прокурор отримав дозвіл суду на арешт майна, вилученого під час обшуків у будинку по вул. Шкільна, 47 у селі Петро-Давидівка Диканського району. Зокрема, він повідомляв про 198 дерев’яних дощок. 10 з них з одного боку були помічені тонким шаром жовтої фарби, а 5 — написом «293» (також з одного боку).
Згідно з даними декларації Олега Олексійовича Микитенка, він живе саме у селі Петро-Давидівка — у будинку, яким спільно володіє з батьком 55-річним Олексієм Микитенком. За даними Держгеокадарстру, останній має 4 ділянки на 30 га у цьому ж селі. Три з них (на 17 га) орендує у нього ТОВ «Дружба», засновником якої є Олександр Павлюченко.
Останній відомий у Полтаві за прізвиськом «Браслєт». Так він володіє ПрАТ «Альфа-Капітал». У 2015 році фірма вже встигла «засвітилася» у захопленні сільради під Полтавою. Крім того, Олександр Павлюченко є помічником нардепа Ігоря Котвіцького — бізнес-партнера голови МВД України Арсена Авакова.
Також з реєстру судових рішень стало відомо, від кого саме затримані правоохоронці вимагали хабар. Це ТОВ «Агат», директором якого є Тетяна Дем’янчук. З серпня цього року на пилораму підприємства у селі Хорошки Лубенського району почали приїжджати співробітники Лубенського відділу поліції. Вони блокували техніку, забороняли рубати деревини, зупиняли виробництво, перешкоджали постачанню клієнтам обробленої деревини тощо.
Наприкінці місяця Василь Овчаренко та Олег Єрмак запросили Тетяну Дем’янчук до себе. Вони попередили, що її фірма не зможе і надалі нормально функціонувати, якщо та не поставить їм 10 м³ дошки довжиною 2,25 м (еквівалент сумі близько 40 тис. грн).
15 вересня та 3 жовтня начальник лубенської поліції та його заступник отримали близько 5 м³ деревини. Далі Василь Овчаренко сказав Тетяні Дем’янчук зустрітися із начальником сектору реагування патрульної поліції № 2 Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Юрієм Лапком. Той сказав, що його керівник передумав і решту хабара хоче отримати грошима — 20 тис. грн. Гроші вона мала перерахувати на картку. Трохи пізніше Лапко та Єрмак сказали, що їм потрібно ще 12 тис. грн.
Трьох керівників лубенської поліції затримали під час передачі першої партії міченої деревини на 6 м³. Наразі усіх трьох взяли під варту із правом внесення застави — 128 тис. грн за Василя Овчаренка та по 96 тис. грн за Олега Єрмака та Юрія Лапка. Олега Микитенка ж поки нема у переліку підозрюваних.