НОВИНИ

06.12.2022

05.12.2022

03.12.2022

02.12.2022

01.12.2022

30.11.2022

РУБРИКАТОР

Співробітники СБУ катували затриманого. За розслідування взялося ДБР

11.09.2019

У Державному бюро розслідувань розпочали розслідування справи щодо співробітників Служби безпеки України, які, за попередньою версією, катували та жорстоко поводилися із затриманим громадянином.

Приводом для розслідування стало повідомлення голови Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission в Україні. У повідомленні зазначено, що у квітні 2016 року співробітники СБУ затримали громадянина, а потім – надягнули йому на голову мішок та вивезли до лісосмуги.

Там кілька годин катували та били його, про що свідчать численні тілесні ушкодження різного ступеню важкості. Після цього постраждалого звільнили та доправили до лікарні з побоями. Щоб не поскаржився і не видав їх, правоохоронці погрозами змусили його підписати процесуальні документи.

Хочу зазначити, що ця справа для нас – вкрай важлива, адже комплексна протидія катуванням – один із базових пріоритетів у роботі Державного бюро розслідувань – зазначає перший заступник Директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко .

Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 365 КК України.

Мова йде про перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого.

Якщо провину співробітників СБУ буде доведено у суді, їм загрожує 3-8 років позбавлення волі й заборона займати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом 3 років.

Джерело

 

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"