НОВИНИ

29.05.2023

27.05.2023

26.05.2023

25.05.2023

24.05.2023

23.05.2023

22.05.2023

19.05.2023

18.05.2023

РУБРИКАТОР

Співробітника поліції виправдали від катування, бо підозру йому вручили без адвоката

20.03.2023

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області виправдав співробітника поліції від звинувачень у незаконному позбавленні волі двох осіб, їх катуванні і вимаганні в них коштів (вирок від 13 березня).У 2017-му обвинувачений обіймав посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Вознесенського відділу поліції. У нього помер дядько і залишив будинок у спадок  йому та двоюрідній сестрі.

Співробітник поліції подав заяву про прийняття спадщини, що він є єдиним спадкоємцем. І водночас став звинувачувати двоюрідну сестру та її сина, що вони вкрали із будинку покійного гроші. За версією потерпілих, він погрожував їм фізичною розправою і навіть убивством, а також притягненням до кримінальної відповідальності, обіцяв сфальсифікувати докази проти них, кажучи, що він є працівником поліції і в силу своїх повноважень зможе це зробити.

Одного дня поліцейський підібрав жінку на вулиці, обіцяючи підвезти, надів їй на руки кайданки і вивіз до лісосмуги за селом. Потім позичив у знайомого машину і привіз туди ж племінника, також у наручниках.

Поліцейський розмістив на капоті авто закуски і спритне й влаштував застілля, до якого долучилися два держвиконавці. Тим часом обвинуваченого дворідна сестра зі своїм сином нібито були прикуті кайднаками до дерева і так стояли на колінах три години. Періодично поліцейський навідувався до них і бив руками по голові і тулубу. Ввечері він їх відпустив, змусивши на прощання випити горілки, і пояснив, що це було уроком на випадок, якщо вони не погодяться передати йому гроші.

У медичних документах зафіксовано садна і крововиливи на тілі потерпілих. За висновком експерта, не виключається їх походження від ударів руками і ногами, а також у результаті тертя кайданок по шкірі і стояння на колінах.

Держвиконавцям, які брали участь у застіллі, підозр не повідомляли. Обвинувачений нібито не говорив їм про наміри незаконно позбавити волі потерпілих. Допитані як свідки, вони розповіли, що ніяких протиправних дій свого знаймого не спостерігали. Він запросив їх відпочити на природі. При цьому жінка нібито лишилася в салоні авто, бо не хотіла пити горілку. Потім свідки поїхали, залишивши обвинуваченого з його родичами, і не знають, що відбувалося там далі.

У підсумку суд поліцейського виправдав, тому що письмове повідомлення про підозру йому вручили без участі захиниска. Хоча за кілька місяців до того чоловік вже уклав договір про надання правової допомоги і наполягав на участі свого адвоката.

На сьогодні обвинувачений продовжує роботу в правоохоронних органах  на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції ВП №1 Баштанського районного управління ГУНП в Миколаївській області.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"