НОВИНИ

01.02.2023

31.01.2023

30.01.2023

28.01.2023

27.01.2023

РУБРИКАТОР

Слідчим дадуть добу, аби повернути тимчасово вилучене майно — проект

28.11.2022

У процесі судового провадження потреба у застосуванні арешту майна може втратити актуальність. Крім того, КПК не встановлює, коли вилучене в особи майно мають їй повернути у разі відмови у задоволенні клопотання про арешт.

Аби заповнити ці прогалини, група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо врегулювання деяких питань, пов’язаних із застосуванням арешту майна» (№8227).

Серед іншого, документ установлює правило, за яким тимчасово вилучене майно повертається власнику негайно, якщо слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про арешт майна чи поверне його для усунення недоліків. У будь-якому разі — не пізніше 24 год після закінчення відповідного строку для подання клопотання чи усунення недоліків.

Також застережено, що витрати за зберігання тимчасово вилученого майна не можуть покладатися на особу, в якої це майно було вилучене. Відшкодування витрат фізичним чи юридичним особам, пов’язаних із зберіганням чи пересиланням майна, яке підлягає негайному поверненню, забезпечуватиме керівник слідчого підрозділу (підрозділу дізнання).

Крім того, ст.174 КПК пропонується доповнити

новими частинами, де вказати, що за клопотанням власника або володільця майна накладений арешт має переглядатися на стадії підготовчого судового засідання та/або судового розгляду. Якщо сторона обвинувачення не надасть суду докази, що підтверджують право власності обвинуваченого на це майно, не доведе необхідність такого арешту, то суд має скасувати такий захід забезпечення кримінального провадження.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"