НОВИНИ

03.08.2020

01.08.2020

31.07.2020

РУБРИКАТОР

Слідчий ДБР скористався службовим становищем щоби сісти у літак поза чергою

08.01.2020

Співробітника Бюро звинуватили в аморальній поведінці щодо інших пасажирів та зловживання службовим становищем.

Слідчого ДБР Тараса Заставного звинуватили у приниженні, грубому ставленні до жінки та використанні свого службового становища.

Як написала на своїй сторінці у Facebook Вікторія Лапа, інцидент стався 3 січня у міжнародному аеропорту “Київ” (“Жуляни”).

“Ситуація банальна – зміна рейсу, заміна літака з меншою кількістю місць і, звісно, всі пасажири не поміщаються в новий літак (для довідки – рейс Київ-Мілан, 3 січня, авіакомпанія “Ернест”, виліт о 15.05). У першу чергу пропускають людей із дітьми чи тих, в кого були заброньовані конкретні місця, а потім вже створюється жива черга і люди чекають, якщо хтось не прийде на рейс, то в порядку живої черги їх посадять на рейс. Я разом із італійцями, які також чекають, стоїмо в живій черзі”, – розповіла вона.

За словами Вікторії, у результаті 6 осіб не з’явилися на посадку і вона виявилася першою у черзі.

“У мене вже взяли паспорт на видачу місця в літаку, але тут якимось чином з’являється слідчий ДБР Києва (експрокурор/слідчий прокуратури м.Києва) Заставний Тарас Юрійович зі своєю жінкою/подругою/сестрою Заставною Єлизаветою. Працівники аеропорту йому кажуть, що є жива черга і він вже не входить в ті місця, які звільнились. Він нервово телефонує комусь з ДБР, мені намагається по-хамськи сказати “у меня все забронировано там в Италии на 20 дней, девушка”. Потім йде дзвінок до працівниць аеропорту від начальника аеропорту “Жуляни” чи від якогось іншого начальника і в цього слідчого беруть паспорт і його з жінкою садять на рейс. Я намагаюсь пояснити, що я була перша в черзі, але його жінка і він по-хамськи кажуть “девушка, нам нужно улететь, звоните кому хотите”, – додала вона.

Після цього, зауважила жінка, підійшовши до місця посадки, вона спробувала поговорити з працівником ДБР і пояснити йому, “що так негарно робити”.

“Він почав хамити, в грубому тоні мені відповідати в присутності інших пасажирів і казати, що нібито він прийшов на рейс раніше. А його жінка/дівчина взагалі мені сказала “девушка, закройте рот”… Якби ця пара стояла і мовчала, бо знала, що вони пройшли не за чергою, а “за дзвінком”, я б, може, не була так ображена. Але якщо люди використовують своє службове становище у приватних цілях і ще й так по-хамськи поводяться, то це вже інша справа. Державне бюро розслідувань, прошу провести службове розслідування щодо Вашого працівника Заставного Тараса Юрійовича на предмет його відповідності моральним засадам, які він має мати відповідно до ст.14 ЗУ “Про ДБР” та про можливе порушення ним присяги відповідно до ст.14-1, в якій Заставний Тарас Юрійович під час вступу на службу в ДБР мав вказати, що він зобов’язується “…бути чесним, сумлінним і дисциплінованим…” – резюмувала вона, запевнивши, що підтвердити хамську поведінку чоловіка можуть інші пасажири, які також не змогли вилетіти через заміну літака.

Окремо постраждала пояснила, що на інші чотири місця, які залишилися у літаку, посадили італійців.

Згодом пост Вікторії набрав неабиякої популярності у соцмережі, більшість користувачів підтримують жінку, проте знайшлося й чимало захисників посадовця. Зокрема, у коментарях Анастасія Рикова, яка представилася туристичним агентом, заявила, що саме за її дзвінком працівника ДБР посадили до літака, оскільки вона вирішила ситуацію на користь свого клієнта.

Зазначимо, що 5 січня, т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова після проведення службової перевірки принесла вибачення за неетичну поведінку слідчого ДБР Тараса Заставного в аеропорту.

“Ми формуємо новий правоохоронний орган, тому для нас важлива бездоганна репутація кожного працівника Бюро, а особливо слідчого. Запевняємо, що Бюро зробить все, аби подібні факти не траплялися в майбутньому”, – додали у пресслужбі ДБР.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"