НОВИНИ

20.09.2021

18.09.2021

17.09.2021

16.09.2021

РУБРИКАТОР

Слідчому поліції, який фальшував данІ в ЄРДР, дали 3 роки позбавлення волі умовно

27.05.2021

Колишнього слідчого Кілійського відділення поліції в Одеській області покарали за несанкціоновану зміну інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (вирок від 25 травня).

У січні 2017-го слідчий вніс неправдиву інформацію до ЄРДР, а саме про відкриття сторонам для ознайомлення матеріалів досудового розслідування у справі про завдання легких тілесних ушкоджень. Вважається, що слідчий діяв із метою штучного нарощування показників своєї роботи.

Все розкрилося у підготовчому судовому засіданні, коли підсудний заявив, що не отримував обвинувальний акт, не розписувався за його вручення та в обвинувальному акті допущено помилку в його прізвищі. Суд повернув обвинувальний акт прокурору для усунення недоліків.

Громадянин також розповів, що ніколи не був у приміщеннях Кілійського відділення поліції. Протягом досудового розслідування слідчий жодного разу не викликав його на допити та не проводив за його участю слідчих дій. Чоловік наполягав, що протягом досудового розслідування жодного документу, у тому числі, повідомлення про підозру не отримував та не підписував.

Слідчого звільнили з поліції і притягнули до кримінальної відповідальності за ч.3 ст.362 ККУ – несанкціоновані зміни інформації в автоматизованих системах і комп’ютерних системах, що скоєно повторно.

У суді він провину визнав, нічого не заперечував і розкаявся.

Суд призначив 3 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади в правоохоронних органах строком на один рік. Водночас суд звільнив чоловіка від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком 1 рік.

Справу про легкі тілесні ушкодження, в якій слідчий фальсифікував дані, у 2018 році закрили у зв’язку зі спливом строків притягнення до кримінальної відповідальності.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"