НОВИНИ

25.01.2021

23.01.2021

22.01.2021

21.01.2021

РУБРИКАТОР

Слідчого та опера поліції судитимуть за притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності

13.08.2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно слідчого та старшого оперуповноваженого одного з відділень поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Слідством встановлено, що старший оперуповноважений, вступивши у змову зі слідчим задля покращення показників професійної діяльності, змусив наркозалежного громадянина, який перебував у СІЗО на території Запорізької області, зізнатися у вчиненні крадіжок, яких він не скоював. За це правоохоронець пообіцяв надати йому наркотичний засіб.

У подальшому оперуповноважений, без слідчих дій та свідків штучно створив докази з фіктивними відомостями про обставини нібито вчинених злочинів, які скерував слідчому для долучення до матеріалів кримінального провадження.

Той, у свою чергу, достовірно знаючи про непричетність громадянина до вчинення кримінальних правопорушень, використав зібрані «докази» та повідомив громадянину про підозру, а згодом направив обвинувальний акт до суду, чим притягнув потерпілого до кримінальної відповідальності.

Таким чином, правоохоронці обвинувачуються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією, вчиненому у співучасті (ч. 2 ст. 372 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"