НОВИНИ

18.05.2021

17.05.2021

15.05.2021

РУБРИКАТОР

Слідчого СБУ, який вимагав $30 тис. за закриття справи, судитимуть

20.11.2020

До суду направлено обвинувальний акт відносно слідчого в ОВС одного із підрозділів Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

Слідством встановлено, що 26-річний слідчий СБУ протягом лютого-березня 2020 року вимагав 30 тис. доларів США у громадянина, якому було повідомлено про підозру у наданні неправомірної вигоди для одержання фальшивого паспорта України в кримінальному провадженні, досудове розслідування якого здійснював зазначений слідчий. За гроші правоохоронець мав діяти в інтересах підозрюваного, а саме змінити правову кваліфікацію складу кримінального правопорушення, сприяти в укладенні угоди про визнання винуватості та поверненні вилученого майна.

Таким чином, правоохоронець обвинувачується у проханні надати неправомірну вигоду в особливо великому розмірі для себе за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третьої особи, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 4 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювало Державне бюро розслідувань. Процесуальне керівництво – Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід – СБУ.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"