НОВИНИ

24.06.2021

23.06.2021

22.06.2021

19.06.2021

18.06.2021

РУБРИКАТОР

Слідчого, який вимагав 4500 доларів за угоду с прокурором, суд оштрафував на 25 500 гривень

19.10.2020

Шевченківський райсуд Чернівців оштрафував колишнього співробітника поліції на 25 500 гривень за зловживання впливом.

31 травня 2018 дівчину затримали за збут амфетаміну та помістили до ІТТ. Її мати була на заробітках в Італії і спілкувалася зі слідчим по телефону, розпитувала про справу. На початку червня жінка повернулась в Україну. У присутності дочки слідчий повідомив матері, що від державного захисника треба відмовитися і укласти договір із адвокатом, якого він пропонує, бо тільки він зможе домовитися із прокурором про покарання, не пов’язане із позбавленням волі. Коли дівчина з матір’ю прибули до адвоката, то там їх уже чекав і слідчий і вони в його присутності підписали договір з адвокатом. Дівчина вийшла перша, а мати залишились ще поговорити, а коли вийшла, то сказала, що за умовне покарання треба віддати «суму чверті їх квартири». Після цього слідчий неодноразово приїздив до матері дівчини поговорити, казав збирати документи, які будуть пом’якшуючими обставинами. Оскільки мама не розповідала про бесіди зі слідчим, то дівчина залишила в місці їх зустрічі диктофон і записала їх, дізналась, що слідчий хоче 10 тисяч доларів хабара для передачі прокурору, інакше вона сяде на 6 років. Після цього дівчина звернулась із заявою у прокуратуру.

Далі слідчий вже спілкувався із дівчиною особисто і повідомив, що за укладення з прокурором угоди по визнання винуватості треба дати 4500 доларів. У подальшому дівчина дала йому гроші, мічені «світлячком».

Слідчого затримали, він почав скаржитися на стан здоров’я. Викликали швидку і лікарі підтвердили, що чоловік симулює.

В суді обвинувачений все визнав. Пояснив, що коли зрозумів, що дівчина може отримати умовний вирок, то вирішив посприяти в одержанні неправомірної вигоди. Розкаявся і просив врахувати, що має на утриманні малолітню дитину. Суд побачив документи, що дитина обвинуваченого тяжко хворіє.

Прокурор, для якого начебто брались гроші, дав показання в якості свідка і нібито виявився ні при чому. Він сам підготував проект угоди про визнання винуватості і показав слідчому та сказав, щоб підозрювана з адвокатом прийшли на її підписання. Дізнавшись про затримання слідчого на хабарі, прокурор того ж дня уклав з дівчиною угоду.

Суд визнав колишнього слідчого поліції виннив за ч.2 ст.369-2 ККУ (зловживання впливом) і оштрафував на 25 500 грн. Чоловік працював у  правоохоронних органах з 2007 року, а сьогодні звільнений.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"