НОВИНИ

27.09.2021

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

РУБРИКАТОР

Шлюбний аферист заплатив 150 тисяч працівнику Лук’янівського СІЗО за особливі умови утримання

07.07.2021

Шевченківський суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості щодо громадянина Молдови Олександра Бурлаку за передачу неправомірної вигоди службовій особі держустанови «Київський слідчий ізолятор» (вирок від 15 червня).

Неодноразово судимий Бурлаку на підставі ухвали суду утримувався в СІЗО. З метою створення особливих умов ув’язнення для себе та своїх співкамерників він неодноразово зустрічався працівником ізолятора і домовився про надання деяких переваг.

Протягом протягом 2019 – 2020 років за допомогою мобільного додатку «Приват 24» на телефоні в’язень перерахував сумарно 151 тисячу гривень на картку службовій особі ДУ «Київський слідчий ізолятор». Один платіж становив від 100 до 15 тисяч гривень.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості і призначив 17 тисяч гривень штрафу. Але за правилом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначеним у квітні цього року – за шахрайство і втечу з під варти, – суд вирішив, що Бурлаку штраф не платитиме і відбуватиме 6 років позбавлення волі, як було передбачено попереднім вироком.

Раніше у квітні Дніпровський суд Києва за шахрайство і втечу з СІЗО засудив Бурлаку до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Бурлаку обібрав свою співмешканку, кажучи, що працює юристом в Адміністрації Президента України, і під приводом відкриття майбутнього магазину переконав дати йому гроші на придбання обладнання, а також, щоб домовитися у Київській міській держадміністрації про оренду приміщення. Всього видурив у потерпілої та її батька 300 тисяч гривень і ще понад мільйон взяв у знайомого цієї родини.

Перебуваючи в СІЗО, Бурлаку познайомився із конвоїром і переконав разом сходити у сауну з дівчатами. Під час відпочинку Бурлаку від конвоїра втік.

Конвоїр за пособництво у втечі арештанта був засуджений до 5 років в’язниці. Але у 2019-му строк зменшили до 3 років.

У 2013-му цього чоловіка вже засуджував за шахрайство до 8 років тюрми Луцький міськрайонний суд Волинської області. За амністією Бурлаку скоротили строк покарання наполовину. Вважається це була його перша судимість на території України. У вироку суду йдеться про десятеро потерпілих, яким він представлявся працівником прикордонної служби, пенсіонером СБУ, підполковником МВС, беручи гроші під різними приводами. Серед потерпілих була і тодішня співмешканка Бурлаку.

Раніше Бурлаку значився у міжнародному розшуку Інтерполу за шахрайські дії на території Молдови.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"