НОВИНИ

28.05.2024

27.05.2024

24.05.2024

23.05.2024

22.05.2024

РУБРИКАТОР

Ще одну суддю з Криму за держзраду засудили до позбавлення волі

15.12.2022

Колишню суддю Нахімовського районного суду міста Севастополя Тетяну Дядю засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна (вирок від 16 листопада).

Після анексії Криму в 2014 році Дядя почала працювати у створеному окупантами незаконному судовому органі. Вона відправляла правосуддя за законами Російської Федерації, сприяючи в придушенні спротиву окупації півострова з боку громадян України.

У матеріалах справи є огляд офіційного сайту «Судові рішення РФ» «Нахімовського районного суду Севастополя». Там є дані, що Дядя обіймає посаду «судді» і розглядала судові справи. Проведено огляд «рішень» «Нахімовського районного суду» 2021-2022 років, ухвалених під головуванням «судді» Дяді.

Розгляд справи відбувався за відсутності обвинуваченої.

Захисник обґрунтовував неможливість ухвалення обвинувального вироку, говорив про відсутність прямих доказів. Зауважив, що є думка, що виконання професійних обов’язків мешканцями непідконтрольних територій, у тому числі органів, що забезпечують життєдіяльність, державною зрадою вважати не можна.

Крім того, адвокат припустив, що на обвинувачену міг чинитися тиск зі сторони окупаційної влади, використовуючи при цьому її родину, що органом досудового розслідування не досліджувалося.

Але суд вважає провину в державній зраді доведеною. Жінка не вийшла з громадянства України і не склала своїх повноважень української судді. Вона залишається громадянкою України по цей час, незалежно від місця її проживання, а фактичне набуття громадянства РФ не впливає на зміст її правових відносин з Україною, за якими вона визнається лише громадянкою України.

Тобто, залишаючись громадянкою України та українською суддею, Дядя здійснювала «правосуддя» від імені РФ, забезпечувалиа становлення та зміцнення окупаційної влади на півострові. Таким чином допомагала у здійсненні підривної діяльності проти України.

Ніяких пом’якшуючих обставин суд не встановив.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"