Щорічна перевірка співробітників на поліграфі. Шеф ДБР помріяв про організацію роботи відомства
18.09.2019
Правоохоронний комітет Верховної Ради запросив на неформальну зустріч директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу, на якій вислухав його бачення майбутнього цього органу.
Очільник ДБР почав із здобутків,і повідомив, зокрема, про 25 тисяч кримінальних проваджень та понад 400 обвинувальних вироків, щоправда не в резонансних справах.
”Суспільство хоче, щоб результат був негайно, але розслідування – це процес. Нам головне здобути докази, щоб із впевненістю можна було сказати – причетна особа до злочину, чи ні, винна, чи ні”, – зазначив Роман Труба.
Серед нагальних потреб ДБР він назвав наступні.
1.У кожному обласному центрі має бути або територіальне управління або структурний підрозділ ДБР. Так зручніше працювати.
2.Перенести всі конкурсні відбори до внутрішніх комісій.
3.Усі співробітники ДБР раз на рік мають проходити поліграф.
4.Збільшити штат працівників до 3 тисяч осіб.
5.Надати ДБР статус правоохоронного органу, а не центрального органу державної влади, як зараз.
Деякі з цих потреб враховані у законопроекті №2116, який вже внесено до Верховної Ради.
Присутні на зустрічі громадські активісти намагались розпитати директора ДБР про причини відсутності Дисциплінарної комісії, про занадто широкі повноваження голови патронатної служби ДБР, про те, чому телеграм-канал Андрія Портнова повідомляє новини ДБР раніше, ніж сам орган.
Голова Комітету Денис Монастирський, в свою чергу, відмітив, що це не дебати, а ознайомча зустріч з керівником правоохоронного органу, яка добігла кінця. Проте пообіцяв на річницю утворення ДБР влаштувати громадські слухання в комітеті.