НОВИНИ

01.07.2020

30.06.2020

27.06.2020

26.06.2020

РУБРИКАТОР

Ще 3 поліцейських підозрюють у службовій недбалості, що призвела до загибелі 3-річної дівчинки на Харківщині

23.08.2019

Слідчі прокуратури Харківської області повідомили про підозру в службовій недбалості, яка призвела до загибелі 3-річної дівчинки в смт Ківшарівка (ч. 2 ст. 367 КК України), ще трьом поліцейським – інспектору з ювенальної превенції, старшому слідчому та слідчому одного з територіальних відділів поліції обласного главку поліції.

“За даними слідства, поліцейські проявили службову недбалість під час розгляду звернень щодо систематичного фізичного знущання батьків над дитиною. Це призвело до смерті дівчинки внаслідок чергових побоїв та катувань. До райвідділу поліції неодноразово зверталася бабуся 3-річної дитини. Жінка заявляла про можливу загрозу життю та здоров’ю її внучки через жорстоке ставлення матері та вітчима. За поясненнями заявниці, родина нерідко “виховувала” доньку кулаками. Водночас жодну із заяв бабусі не було розглянуто належним чином”, – наводить прес-служба слова начальника відділу прокуратури Харківської області Валерія Кадигроба.

Отже, кількість поліцейських, підозрюваних у цьому кримінальному провадженні, збільшилася до п’яти. На початку літа цього року про підозри за цією самою статтею КК було оголошено двом інспекторам з ювенальної превенції.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року в смт Ківшарівка померла 3-річна дівчинка. За словами матері, дитина вдавилася яблуком.

Однак проведена експертиза показала, що причиною смерті стала відкрита черепно-мозкова травма, що супроводжувалася крововиливом з подальшим набряком головного мозку. Крім того, на тілі та обличчі померлої дівчинки виявлено численні садна та синці, що свідчать про систематичне знущання над дитиною.

За даними слідства, вітчим за потурання матері регулярно бив пасербицю, після чергового побиття дівчинка померла від отриманих травм. Батьки лише через декілька годин викликали медиків і намагалися видати скоєне за нещасний випадок.

Нині провадження стосовно матері та вітчима загиблої дитини слухають у Куп’янському районному суді Харківської області. 30-річній жінці та її 40-річному співмешканцю інкримінують катування, завдання тяжких тілесних ушкоджень і умисне заподіяння смерті малолітній дитині з метою приховати інший злочин за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 121, п. 2, 9, 12 ч. 2 ст. 115 КК України). Максимальна санкція інкримінованих статей передбачає довічне позбавлення волі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"