НОВИНИ

18.09.2020

17.09.2020

16.09.2020

15.09.2020

РУБРИКАТОР

СБУ звітувало про боротьбу з корупцією у поліції: в 2019 році викрито 112 поліцейських, засуджено 41

05.12.2019

Служба безпеки України продовжує системно протидіяти корупції в органах правопорядку.

За матеріалами Головного управління та регіональних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю протягом 2019 року було:

– розпочато 95 кримінальних проваджень щодо співробітників Нацполіції за вчинення злочинів корупційного характеру;

– повідомлено про підозру у корупційних правопорушеннях 112 поліцейським;

– звільнено із займаних посад 48 співробітників поліції;

– засуджено до різних видів та строків покарань 41 поліцейського.

Серед викритих на зловживаннях працівників поліції – 18 керівників різних рівнів: починаючи від заступника начальника відділу. Загалом вони вимагали від громадян 2.5 мільйона у гривневому еквіваленті.

Так начальник одного із територіальних відділів Головного управління Нацполіції столиці за реєстрацію заяви про злочин отримав від потерпілого $15 тисяч.

Хабар у $30 тисяч вимагав радник на громадських засадах Міністра внутрішніх справ за припинення досудового розслідування щодо власника мережі столичних ломбардів.

Начальник одного з міжрайонних відділів управління протидії наркозлочинності Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області хотів отримати від мешканця обласного центру $20 тисяч за не притягнення його до кримінальної відповідальності за збут наркотичних засобів.

Нещодавно, керівник одного з підрозділів карного розшуку Одеси разом із двома підлеглими вимагали у фігурантів проваджень різні суми неправомірної вигоди за уникнення відповідальності перед законом. Розцінки залежали від кваліфікації злочинів і стартували від $1 до 10 тисяч.

Серед викритих на зловживаннях слідчих найбільші хабарі хотіли старший лейтенант відділення Головного управління Нацполіції Львівщини та слідчий Подільського управління Нацполіції столиці, які за «дахування» наркоторгівлі вимагали по $12 та $50 тисяч відповідно.

За останні тижні СБУ викрила на одержанні неправомірної вигоди також кількох слідчих у Києві та на Харківщині. У столиці Служба затримала старшого слідчого Оболонського управління поліції. Зловмисник вимагав гроші за повернення громадянам автомобілів, вилучених у межах кримінальних проваджень.

На корупції «погорів» і слідчий одного з райвідділів Нацполіції Харківщини. За винагороду він обіцяв закрити провадження та не притягувати підозрюваного до кримінальної відповідальності за шахрайство.

Дії слідчих кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 ККУ. Зловмисникам здійснено повідомлення про підозри.

Більше інформації щодо викритих Службою фактів зловживань у правоохоронних органах розміщено на сайті у розділі «Напрямки діяльності» – «Протидія корупції та організованій злочинності».

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"