НОВИНИ

29.05.2020

28.05.2020

27.05.2020

РУБРИКАТОР

САП закрила справу щодо агентів НАБУ

07.05.2019

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо підбурювання агентами НАБУ осіб до отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 24 квітня.

Підозру у справі було повідомлено агентам НАБУ Катерині Сікорській і Сергію Боярському, а також керівнику підрозділу НАБУ Олександру Карєєву. Їх підозрювали у підбурюванні до підкупу, зокрема першого заступника Голови Державної міграційної служби Діни Пімахової.

Розслідування проводилося працівниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом САП.

26 липня 2018 досудове розслідування зупинялося у зв’язку з потребою в міжнародній правовій допомозі. Прокурор пояснював, що необхідно перевірити, чи представляв Боярський інвестиційну компанію з Об’єднаних Арабських Еміратів Mubadala Investment Company при спілкуванні з Пімаховою.

3 вересня 2018 суд скасував постанову прокурора про зупинення досудового розслідування.

14 грудня 2018 голова САП Назар Холодницький вкотре зупинив розслідування. Адвокат одного з підозрюваних подав скаргу. Прокурор повідомив, що 21 лютого 2019 досудове розслідування у справі і того ж дня закрито, в тому числі, щодо підозрюваного.

У листопаді 2017 агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

Генпрокуратура провела обшук в елітному селищі Козин, за місцем проживання агента Катерини Сивокінь, яку насправді звуть Катерина Сікорська і котра відома участю у «бурштиновій справі». Катерина, видаючи себе за представника іноземної компанії «Фуджейра» (Fujairah), начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, агент Катерина також консультувала Боярського у справі Пімахової.

У НАБУ стверджували, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Після скандалу Діна Пімахова подала у відставку з посади замголови Держміграції. Статусу підозрюваної вона досі не має.

Сергій Боярський є сином колишнього нардепа від Партії регіонів Юрія Боярського.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"