НОВИНИ

17.06.2019

15.06.2019

14.06.2019

13.06.2019

РУБРИКАТОР

Ромські активісти в Полтаві пікетували прокуратуру

21.09.2018

Ромські активісти в Полтаві провели акцію протесту, щоб привернути увагу до розгляду справи нападу у Вільшанах та домогтися правосуддя.

Про це на сторінці у Facebook повідомило ромське радіо Chiriklo.

Люди прийшли під стіни обласної прокуратури з плакатами “Прокуратура покриває злочинців”, “Мого батька покарали. Хто покарає винних?”. За проведенням акції слідкували поліцейські.

Наприкінці акції до ромів вийшла представниця відомства.

Вона запросила їх “поспілкуватися з начальником відділу”, який скеровував одне з кримінальних проваджень у справі до суду, проте активісти далі вимагали викликати для розмови прокурора області.

Нагадаємо, що 6 травня минулого року в селі Вільшани Харківської області стався конфлікт між групою ромів та сільським головою. Під час зустрічі для вирішення конфлікту на боці сільського голови виступили озброєні чоловіки. Внаслідок сутички один ром був убитий з вогнепальної зброї, а ще троє дістали поранення від травматичної.

Один з учасників зустрічі біля сільради розказав пізніше на прес-конференції, що батько чинного сільського голови Олексій Литвинов, він же колишній сільський голова, завжди демонстрував неприязне ставлення до ромів і періодично погрожував вигнати їх із села.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство, вчинене із застосуванням зброї чи іншого предмета, заздалегідь заготовленого для завдавання тілесних ушкоджень), п. 7 ч. 2 ст. 115 (вбивство з хуліганських спонукань) КК України.

За результатами проведених у першу добу оперативно-слідчих дій було встановлено і затримано трьох активних учасників інциденту, у тому числі Олексія Литвинова.

Всім трьом було оголошено підозру за ч. 4 ст. 296.

За весь час, поки суд розглядає справу щодо нападу, на активістів та адвоката, який працює над захистом інтересів ромів, чинять тиск. У травні цього року на адвоката Андрія Муху напали в його офісі. За словами потерпілого, туди увірвався прокурор Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області Ілгар Джаліл із трьома невідомими. Там вони почали бити адвоката, провели обшук у приміщенні та викрали дві тисячі доларів.

Джерело