НОВИНИ

22.05.2019

21.05.2019

20.05.2019

18.05.2019

РУБРИКАТОР

Результати моніторингового візиту до Суворовського райвідділу УДМС у місті Херсоні

14.03.2019

12 березня Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков та співробітники сектору регіонального представництва в АР Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш та Геннадій Грозов здійснили позаплановий моніторинговий візит до Суворовського районного відділу у місті Херсоні Управління Державної міграційної служби в Херсонській області.

Метою візиту була перевірка доступності отримання адміністративних послуг жителями тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також внутрішньо переміщеними особами з їх числа.

Під час візиту було встановлено, що з моменту тимчасової окупації Криму до теперішнього часу Суворовським районним відділом у місті Херсоні УДМС в Херсонській області надано 8222 адміністративні послуги жителям АР Крим.

Зокрема, було оформлено 2835 закордонних паспортів громадян України. Також було оформлено один паспорт для виїзду за кордон особі без громадянства. При досягненні 25-ти та 45-ти річного віку було вклеїно фотокартки в паспорти 4090 громадян України.

Крім того, було прийнято 239 заяв від громадян з питань втрати або крадіжки паспортів,170 матеріалів з питання набуття/прийняття та припинення громадянства України згідно ЗУ «Про громадянство України», 12 матеріалів щодо виїзду на постійне проживання до іноземних держав/повернення на постійне проживання в Україну. Оформлено або замінено 29 посвідок на постійне проживання в Україні.

З березня 2014 року оформлено та видано 534 паспорти громадян України зразка 1994 року. А також 312 паспортів у формі ID-картки (з них вперше -181, без реєстрації -156).

Представник Уповноваженого звернув увагу, що в паспортах, які були видані вперше, не вказане місце реєстрації. Через це, у осіб, які вирішать виїхати з тимчасово окупованої території, можуть в майбутньому виникнути проблеми з оформленням довідок внутрішньо переміщених осіб та отриманням адресної допомоги. А особи, яким вже виповнилось 18 років – не зможуть змінити тимчасове місце голосування для реалізації свого виборчого права.

Також моніторами були виявлені недоліки. Зокрема, відсутні пандус та кнопка виклику для людей з інвалідністю. На інформаційних стендах відсутня актуальна інформація, яка стосується жителів Криму. Начальник відділу пояснив це проведенням тимчасових ремонтних робіт та пообіцяв усунути проблему в найкоротші терміни.

Відділ УДМС розташований в старій будівлі і має аварійні балкони, що також становить небезпеку для відвідувачів установи та перехожих.

Докладний звіт за результатами перевірки та рекомендації будуть направлені на адресу Суворовського районного відділу УДМС у Херсонській області та Херсонського міського голови.

Джерело