НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Раді пропонують на час війни вдвічі збільшити строк давності для накладення штрафів

26.05.2022

Пропонується встановити, що під час дії правового режиму воєнного стану в Україні перебіг строків для накладення адміністративного стягнення, продовжується у два рази або до дня припинення або скасування режиму воєнного стану в установленому законодавством порядку.

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» та опозиції серед яких голова комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт 7404 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану, яким пропонується на час війни вдвічі збільшити строк давності для накладення адміністративних штрафів та тимчасово скасувати термін давності для виконання постанов про накладення штрафів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення та зазначити, що під час дії  правового режиму воєнного стану в Україні перебіг строків, визначених цією статтею, продовжується у два рази або до дня припинення або скасування режиму воєнного стану в установленому законодавством порядку. Вказана стаття регулює строк накладення штрафу з моменту вчинення адміністративного правопорушення.

Чинна норма статті 38 Кодексу передбачає, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). За окремі правопорушення термін давності може становити до двох років, однак, як зазначають автори, у зв’язку з бойовими діями суди не встигають розглянути відповідні протоколи.

Цим же проєктом депутати пропонують на час війни зупиняється строк давності виконання постанов про накладання штрафів. Чинна норма статті 303 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає, що не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження, перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"