НОВИНИ

04.10.2023

03.10.2023

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

РУБРИКАТОР

Рада закликала посилити відповідальність суддів за корупцію

30.05.2023

Верховна рада України підтримала законопроект №9331, в якому засудила нещодавно викриту у Верховному суді корупційну схему, де фігурував Всеволод Князєв. Про це повідомляє нардеп Ярослав Желєзняк.На засіданні  29 травня це рішення було підтримано 280 нардепами. У ньому закликається розглянути можливість запровадити перевірку чесноти суддів та посилення відповідальності за скоєння ними корупційних злочинів.

Крім цього, у заяві зазначено, що Верховна Рада “рішуче засуджує ганебний випадок, який трапився у Верховному суді”. Там також наголошено на неприпустимості випадків, коли керівник вищого суду України може бути причетний до корупції.

Також депутати наголосили на необхідності неупереджено та ефективно розслідувати корупцію у Верховному суді.

“Ті, хто не готовий існувати у справедливій та прозорій реальності та здійснюватиме корупційні дії, мають бути виключені з лав суддівського корпусу та притягнуті до відповідальності”, – йдеться у заяві.

У документі закликається відновити розгляд Вищою радою правосуддя дисциплінарних скарг щодо суддів та можливість запровадити періодичну перевірку чесноти суддів.Чиновники хочуть удосконалити правила відбору та доступу до професії судді за допомогою перевірки всіх кандидатів на посаду судді з професійної компетентності та чесноти.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"