НОВИНИ

22.11.2024

21.11.2024

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

04.11.2024

РУБРИКАТОР

Рада призначила Ірину Венедіктову генпрокурором (відео)

17.03.2020

Верховна Рада призначила на посаду генерального прокурора України теперішню в.о. голови ДБР Ірину Венедіктову.

Джерело: засідання Верховної Ради

Деталі: За призначення Венедіктової проголосували 269 народних депутати.

Зеленський представляючи Венедіктову сказав, що це вперше коли на цій посаді буде жінка.  «Враховуючи ситуацію та необхідність забезпечення безперебійної роботи правоохоронних органів, вношу пропозицію щодо надання згоди Верховної Радою щодо призначення Венедіктової Ірини Валентинівни на посаду Генерального прокурора України. Наразі вона виконує обов’язки керівника ДБР. Вперше в історії України Генеральним прокурором може бути жінка, але в історію вона увійде, як фахова і результативна людина», — сказав Президент.

Венедіктова пообіцяла виконувати свої обов’язки чесно та сумлінно і відновити “потужну інституцію”.

Відповідаючи на одне із запитань нардепів, вона сказала, що в Україні немає політичних переслідувань, а “вор має сидіти в тюрмі”.

Проти її призначення відкрито виступили фракції “Голос” і “Європейська солідарність”. Зокрема у фракції “Голос” заявили, що Венедіктова не склала залік, коли намагалася стати суддею Верховного Суду. Венедіктова сказала, що це не відповідає дійсності. В “ЄС” заявили, ощ Венедіктова буде займатися політичними переслідуваннями.

Фракції “Батьківщина” і ОПЗЖ утрималися.

Пряма мова Венедіктової перед призначенням: “Я обіцяю не продавати справи. Не зливати їх. Я обіцяю не повертати прокурорських оборотнів. Я обіцяю прокурорам відновити потужну державну інституцію. Щоб вони відчували себе незалежними, захищеними, потрібними держави…

Що стосується перших кроків. По-перше, це провести аудит і справ, і кадрового стану в прокуратурі. На порозі стоять 226 прокурорів по люстрації, 400 прокурорів, які були звільнені восени – вже є рішення про поновлення. Тому необхідно прийняти рішення, щоб з одного боку реформа прокуратури продовжувалася без перекосів, а з іншого, щоб все відбувалося таким чином, щоб прокуратура не лягла після того, коли відбудуться абсолютно законні кримінальні рішення”

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Ірину Венедіктову призначили на посаду тимчасової виконувачки обов’язків директора ДБР. До цього 41-річна юриста з Харкова відповідала за судову реформу у команді ще кандидата у президенти Володмира Зеленського. Відомо, що у 2016-2017 році Венедіктова вибула з конкурсу до Верховного Суду, адже отримала менший за мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

Під час своєї роботи у ДБР Венедіктова відзначилась декількома гучними скандалами та заявами. Так, зокрема, вона призначила на посади своїх заступників Олександра Бабікова та Олександра Соколова. Перший відомий тим, що працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Віктора Януковича. Після призначення Бабіков намагався спростувати інформацію активістів про зв’язки з колишнім презтидентом, проте згодом на підтвердження їх слів з’явилися документи.

Щодо Соколова, то журналісти повідомляли про його зв’язок з тимчасової очініцею ДБР через бізнес своєї дружини.  Наразі Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом про визнання протиправним рішення про призначення обох чиновників.

Окрім цього за Венедіктової керівником відділу з розслідування справ Майдану в ДБР призначили Олександра Буряка, якиц причетний до корупційної справи судді Вовка з Окружного адміністративного суду Києва.

Також Венедіктова відома тим, що пропонувала скасувати закон про амнісію майданівців, адже він нібито заважає притягати відповідальних до вбивст силовиків. Колишній керівник Офісу Генпрокурора Руслан Рябошапка називав цю ідею безглуздою та різко критикував колегу.

Джерело

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"