НОВИНИ

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

14.05.2024

10.05.2024

РУБРИКАТОР

Рада прийняла за основу законопроект про доступ захисників до засуджених

29.10.2019

29 жовтня парламент ухвалив у першому читанні  проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист» №2063. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

Голова підкомітету Комітету з питань правової політики Ігор Фріс доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати розглянули законопроект за скороченою процедурою і 332 голосами прийняли документ за основу.

Нагадаємо, що депутати прагнуть удосконалити деякі законодавчі акти, що регулюють ув’язнення осіб. Зокрема це Кримінально-виконавчий кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України та Закон України «Про попереднє ув’язнення».

Поправки до цих законів гарантуватимуть засудженому право на правову допомогу, конфіденційні юридичні консультації з адвокатом. Пропонується поширити таке право і на засуджених осіб, які перебувають на лікуванні у закладах охорони здоров’я, утримуються у дільниці карантину, діагностики та розподілу побачення засудженим, поміщені в карцер.

Також парламентарії вважають за необхідне зняти всі обмеження на тривалість та кількість зустрічей з адвокатом, у тому числі в робочі, вихідні, святкові, неробочі дні з 7-ї до 20-ї години.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що автори законопроекту також пропонують прибрати із законодавства необхідність отримання дозволів слідчого та суду на побачення захисника з обвинуваченим. Окремо такі норми пропонується запровадити і для військовослужбовців.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"