НОВИНИ

17.06.2019

15.06.2019

14.06.2019

13.06.2019

РУБРИКАТОР

Рада правосуддя покарає суддю, яка заарештувала правозахисника Корнієнка на 15 діб за відеозйомку

21.09.2018

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності й рекомендувати звільнити з посади суддю Вовчанського районного суду Ірину Уханеву, яка у 2016 році заарештувала на 15 діб харківського правозахисника Максима Корнієнка за відеозйомку в залі суду.

Як передає кореспондентка Центру інформації про права людини, таке рішення перша дисциплінарна палата ВРП ухвалила сьогодні, розглянувши скаргу Корнієнка.

На засіданні не була присутня сама Ірина Уханева, і рада прийняла рішення про розгляд скарги за її відсутності. На засіданні були присутні заявник Максим Корнієнко та прокурор Харківської обласної прокуратури.

Рада детально розглянула скаргу і дії судді Ірини Уханевої, а також питання кримінального провадження за фактами винесення неправосудного рішення щодо Максима Корнієнка.

Рішення першої палати може бути оскаржене у Вищій раді правосуддя.

У коментарі Центру інформації про права людини заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда зауважив, що дане рішення – це не остаточна перемога.

“У минулому році Вищі рада правосуддя скасувала або пом’якшила майже кожне друге рішення, а тому шанси на оскарження доволі високі”, – сказав він.

Нагадаємо, 14 листопада 2016 року Ірина Уханева заарештувала Максима Корнієнка на 15 діб, коли він вів спостереження за відкритими слуханнями у кримінальній справі стосовно двох представників ромської громади.

Корнієнко записував на мобільний телефон те, що відбувалося в залі суду, коли суддя наказала йому зупинитися, не надавши законного обґрунтування заборони.

Активіст відмовився припинити відеозйомку, а тому суддя покликала співробітників поліції, які забрали правозахисника і пред’явили йому звинувачення в “злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника міліції” за ст. 185 Адміністративного кодексу України.

Пізніше Апеляційний суд визнав Корнієнка, який відсидів 9 з 15 діб адміністративного арешту, невинуватим.

Джерело