Рада попередньо підтримала проведення амністії з нагоди 30-ї річниці Незалежності України
18.02.2022
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Законопроєктом пропонується визначити правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Проєктом передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:
-на неповнолітніх та жінок
-на чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю,
-до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп,
-хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання,
-осіб, що досягли пенсійного віку,
-учасників бойових дій, осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тощо.
Основними критеріями для застосування амністії згідно з проєктом є:
– незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;
– об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
– значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.
Законопроєктом також визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення, а також особи, які вчинили кримінальні правопорушення з використанням службового становища (корупційні кримінальні правопорушення).
Проєкт Закону зареєстровано за № 5249-1.