НОВИНИ

04.10.2023

03.10.2023

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

РУБРИКАТОР

Притягнення до кримінальної відповідальності невинної особи – про підозру повідомлено 2 прокурорам

05.06.2023

За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України викрито одного із заступників керівника Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області та прокурора цієї ж прокуратури на створенні штучних доказів обвинувачення та притягнення до кримінальної відповідальності невинної особи. Про це повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура.“У межах досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно адвоката, підозрюваного у підбурюванні громадянина до надання неправомірної вигоди за неперешкоджання його підприємницької діяльності та уникнення кримінальної відповідальності службовим особам, які займають керівні посади в Дніпропетровській обласній прокуратурі, встановлено нові обставини вчинення злочину”, – ідеться в повідомленні.

Так, у адвоката під приводом виконання своїх зобов’язань з надання правничої допомоги виник злочинний умисел на організацію притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи.

Для реалізації цього плану, він залучив одного з керівників окружної прокуратури та прокурора цієї прокуратури. Відповідно до розподілених ролей, прокурори штучно створили докази обвинувачення, на підставі яких невинну особу було притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення та реалізацію слабоалкогольних напоїв.

30 травня та 1 червня 2023 року заступнику керівника прокуратури та прокурору повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 372 КК України.

Крім того, адвокату додатково повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України (організація притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності прокурором, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Нагадаємо, 19.05.2023 йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.

Досудове розслідування триває. 

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"