Протидія катуванням у кримінальної юстиції залишається надважливим напрямом роботи для усіх інституцій
22.11.2024
В Офісі Генерального прокурора відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів реалізації Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції.
У ньому взяли участь заступник Генпрокурора Вікторія Літвінова, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко, представники уповноважених органів державної влади та правоохоронних органів.
На засіданні обговорили низку питань, що стосуються координації зусиль задля забезпечення комплексного підходу до реалізації Стратегії на 2024-2025 роки. Вона спрямована на створення та забезпечення функціонування ефективного механізму реагування на катування.
Вікторія Літвінова підкреслила, що протидія катуванням, жорстокому та принижуючому гідність поводженню з громадянами, які позбавлені волі, є і надалі залишатиметься пріоритетним напрямом роботи. Тому органи державної влади та правопорядку мають бути максимально зорієнтовані на реагування та запобігання таким випадкам.
Зі свого боку Маргарита Сокоренко зазначила, що Стратегія протидії катуванням у системі кримінальної юстиції – це один із заходів, які Україна реалізує на виконання рішення Європейського суду з прав людини.
Члени міжвідомчої робочої групи приділили увагу кожному пункту Плану заходів реалізації Стратегії та узгодили комплекс дій для виконання поставлених завдань. Поділилися пропозиціями щодо забезпечення міжвідомчої взаємодії та окреслили подальші кроки.
Нагадаємо, у серпні 2024 року затверджено зміни до Плану заходів із реалізації Стратегії протидії катуванням системі кримінальної юстиції, розроблені Офісом Генерального прокурора у співпраці з Міністерством юстиції України та провідними національними експертами. Джерело