НОВИНИ

03.10.2023

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

28.09.2023

РУБРИКАТОР

Прокурорам доплатять за ризики слідства в умовах війни — проект

13.06.2023

На відміну від інших правоохоронців, прокурори позбавлені належного захисту з боку держави у разі отримання інвалідності, каліцтва чи смерті. Не передбачені їм і надбавки за роботу в умовах бойових дій.Аби виправити таку несправедливість, група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо гарантій для прокурорів, які здійснюють повноваження у кримінальних провадженнях у районах ведення воєнних (бойових) дій» (№9380).

Насамперед, документ передбачає встановити надбавку прокурорам за безпосереднє проведення або участь у проведенні слідчих чи інших процесуальних дій у кримінальних провадженнях у районах ведення воєнних (бойових) дій — у розмірі до 50% посадового окладу. Щоправда, коштів на це додаткових не передбачено — виплати доведеться проводити з наявних асигнувань пропорційно часу перебування у таких районах у порядку, визначеному Генеральним прокурором.

Також прокурори отримають право на одноразову грошову допомогу в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності якщо вони будуть пов’язані із здійсненням повноважень у районі ведення бойових дій. Так, 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі — більше 2 млн грн.) отримають члени сім’ї, батьки загиблого прокурора. Якщо ж останній просто втратить на якийсь час працездатність, без встановлення інвалідності, то за кожен відсоток йому мають заплатити 0,7 прожиткових мінімуми (1878,8 грн.).

Окремо пропонується надати цьому закону зворотної дії, передбачивши, що одноразова грошова допомога має бути виплачена також усім прокурорам, які загинули, отримали групу інвалідності чи частково втратили працездатність після початку війни.

Водночас Кабмін має розробити порядок призначення та виплати такої допомоги. Зокрема, в частині визначення періодів часу та районів, у яких на той момент велися воєнні (бойові) дії.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"