НОВИНИ

11.12.2023

08.12.2023

06.12.2023

05.12.2023

04.12.2023

02.12.2023

01.12.2023

РУБРИКАТОР

Прокурора запідозрили у вимаганні грошей, але не звільнили – він пішов у Збройні Сили

13.10.2022

Дещо несподівано закінчилася спроба притягнути до відповідальності прокурора Солом’янської окружної прокуратури Києва Миколу З.

Як випливає з дисциплінарної справи прокурора, восени 2020 року прокурор Київської місцевої прокуратури № 9 Микола З. був процесуальним керівником у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 122 (навмисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу. Фігурантом кримінального провадження був мешканець столичної Чоколівки, який побив іншого місцевого жителя.

Скориставшись цим моментом, Микола З. запропонував знайомому слідчому Солом’янського управління столичної поліції «підзаробити».

З цією метою прокурор та слідчий 28 грудня 2020 року прийшли додому до матері підозрюваного та запропонували їй «вирішити проблему» із сином. За те, щоб не притягувати до кримінальної відповідальності її сина, візитери запропонували віддати їм $5 тис.

Мати підозрюваного, втім, на вмовляння візитерів не піддалася і після спілкування з прокурором та поліцейським звернулася до СБУ.

Тому наступна зустріч представників силових відомств та мешканки столичної Солом’янки у її квартирі 30 грудня 2020 року вже пройшла під контролем СБУ, після чого прокурор сам став фігурантом кримінального провадження.

У січні 2021 року стосовно прокурора було проведено службове розслідування, яке дійшло висновку, що Микола З. здійснив дисциплінарний проступок.

Проте, з якихось причин, історія з прокурором подальшого розвитку не отримала.

Навпаки, у березні 2021 року Микола З. перевівся у щойно створену Солом’янську окружну прокуратуру, успішно пройшовши атестацію прокурорів.

А відповідну дисциплінарну скаргу щодо прокурора керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер направив до дисциплінарного органу прокуратури лише у січні 2022 року, коли строк для притягнення Миколи З. до дисциплінарної відповідальності вже добігав кінця.

Крім того, у вересні 2022 року Солом’янський районний суд Києва виніс ухвалу про скасування постанови про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо Миколи З.

На свій захист Микола З. повідомив, що жодних грошей за те, щоб не притягувати підозрюваного до кримінальної відповідальності, він ні в кого не просив, а в грудні 2020 року заявниця у кримінальному провадженні щодо прокурора хотіла у нього отримати свого роду «консультацію» про те, як їй вирішити проблеми із сином. Все, що сталося з ним потім, прокурор назвав «провокацією».

Також з’ясувалося, що у липні 2022 року прокурор Микола З. був мобілізований до Збройних Сил України і на даний час обов’язки прокурора не здійснює.

Дисциплінарний орган прокуратури, вивчивши наявні матеріали, дійшов висновку, що Микола З. все ж таки допустив дисциплінарний проступок, а матеріали кримінального провадження щодо прокурора однозначно вказують на те, що він у грудні 2020 року займався протиправною діяльністю.

Однак у зв’язку з тим, що строк притягнення Миколи З. до дисциплінарної відповідальності закінчився ще 7 березня 2022 року, дисциплінарне провадження щодо прокурора було закрите.

В’ячеслав Хрипун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"