НОВИНИ

05.06.2020

04.06.2020

03.06.2020

РУБРИКАТОР

Прокурор, який взяв $2000 за вплив на суддю, пішов працювати в лікарню і відбувся штрафом

20.04.2019

Новозаводський районний суд міста Чернігова затвердив угоду про визнання винуватості і призначив колишньому прокурору покарання у виді 25 500 грн штрафу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 16 квітня.

За матеріалами справи, у серпні-жовтні 2018 року біля приміщення Чернігівської прокуратури обвинувачений отримав від особи 2 тис. доларів за обіцянку вплинути на прийняття рішення суддею Деснянського районного суду міста Чернігова Сапоном А.В. щодо повернення майна, вилученого в ході досудового розслідування кримінального провадження. Дії кваліфіковано за ч.2 ст.369-2 ККУ.

У подальшому обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

У тексті вироку сказано, що обвинувачений працює юрисконсультом КЛПЗ «Бобровицька центральна районна лікарня». Однак на момент вчинення злочину Сергій Фурсій був прокурором відділу прокуратури Чернігівської області.

Раніше прокурора підозрювали за ч.5 ст.27  3 ст. 368 ККУ, тобто у пособництві в отриманні неправомірної вигоди. Вважалося, що прокурор діяв за змовою із суддею і сприяв йому в отриманні хабара. За таким обвинуваченням йому загрожувало позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Однак до суду справа надійшла з іншою кваліфікацією – ч.2 ст.369-2 ККУ, що дозволяє покарання у виді штрафу.

04.02.2014 року Слідчим відділом Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області внесено відомості до ЄРДР за фактом підробки свідоцтва про реєстрацію автомобіля марки «RenaultClio». Правоохоронці вилучили машин і чотири роки не повертали.

Прокурор начебто пообіцяв підготувати від імені власника скаргу на дії слідчого, що той незаконно не повертає автомобіль, і подати скаргу до Деснянського районного суду міста Чернігова. Далі скарга на дії слідчого попаде на розгляд до судді Сапона, який ухвалить рішення про повернення вилученого автомобіля.

4 жовтня 2018 власник авто зі своїм дядьком зайшли до кабінету судді Сапона і одержали копію ухвали слідчого судді про задоволення скарги в повному обсязі та зобов’язання слідчого повернути автомобіль, ключі і документи на нього. Наступного дня прокурору передали решту винагороди в сумі 1500 доларів.

Після затримання прокурора суддя Сапон заявив, що слідчі безпідставно утримували автомобіль – без арешту. За його словами, інше рішення прийняти було неможливо. Сапон продовжує працювати суддею, про підозру йому не повідомляли.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"