НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Прокурор вирішив, що під час війни суд не потрібен і сам санкціонував обшуки

23.06.2022

Кваліфікаційно-дисциплінарний орган прокуратури 17 червня 2022 року усунув від виконання посадових обов’язків керівника однієї з окружних прокуратур Львова за допущені ним під час виконання посадових обов’язків зловживання.

Так, керівник окружної прокуратури зареєстрував кримінальне провадження за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни або повалення конституційного устрою) КК, проте не передав відповідні матеріали кримінального провадження щодо підслідності в СБУ.

У ще одному кримінальному провадженні за ст. 111-1 (колабораціоністська діяльність) КК, керівник окружної прокуратури 12 травня виніс ухвалу про проведення обшуку. 13 травня на підставі цієї постанови в одному з приміщень у Львові було вилучено значну суму коштів у доларах США, мобільні телефони, комп’ютерне обладнання тощо.

Нюанс, однак, полягав у тому, що місцевий районний суд Львова у цей час своєї роботи не припиняв і цілком міг розглядати відповідні клопотання.

Проте керівник окружної прокуратури 30 та 31 травня знову самостійно видав санкції на обшуки.

У своїх поясненнях до дисциплінарної комісії начальник прокуратури пояснив, що йому було невідомо чи працював і в якому режимі районний суд у травні, а оскільки кримінальне провадження було важливим, він вирішив не зволікати.

На думку прокурора, той факт, що районні суди офіційно працюють з 9:00 до 18:00, щоп’ятниці — до 15:45, а в суботу і неділю нібито не працюють взагалі, робить його дії виправданими.

Вивчивши думку прокурора, дисциплінарний орган прокуратури все ж таки дійшов висновку, що прокурор досить формально поставився до ч. 1 ст. 615 Кримінального процесуального кодексу, що діє під час воєнного стану.

Ця стаття передбачає можливість виконання керівником прокуратури повноважень слідчого судді у тому разі, якщо слідчий суддя, як і суд загалом, з об’єктивних причин, викликаних бойовими діями, не може виконувати своїх обов’язків.

У результаті дисциплінарний орган прокуратури вирішив усунути керівника окружної прокуратури від виконання своїх обов’язків до завершення дисциплінарного розгляду.

В”ячеслав Хрипун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"