НОВИНИ

03.06.2020

02.06.2020

РУБРИКАТОР

Прокуратура проінформувала, як “лікують” на вінницьких “зонах”

08.07.2019

В ході перевірки медичного обслуговування та лікування засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань, працівники прокуратури Вінницької області виявили порушення. Про це повідомляють у прес-службі відомства, яке проводило перевірку.

Зокрема, установлено, що в підвідомчих Вінницькій філії «Центр охорони здоров’я Державної кримінально виконавчої служби України» медичний частинах  та Стрижавській багатопрофільній лікарні відсутні акредитаційні сертифікати.

Засудженим, які відбувають покарання у Вінницькій виправній колонії № 86,  у зв’язку із некомплектом, стоматологічна допомога не надається взагалі.

В медичній частині № 114 (Могилів-Подільська виправна колонія) відсутній фармацевт, який повинен відповідати за лікарські засоби для засуджених, — зазначають у прокуратурі.

У медичній частині (№ 86) рентгенологічний апарат не функціонує, термін дії санітарного паспорту на право експлуатації рентгендіагностичного кабінету закінчився у червні 2018 року та до цього часу не поновлено. Через що рентгентдослідження засуджених, у тому числі обов’язкове (профілактичне) не проводиться.

Аналогічно, з червня 2018 року, втратив чинність санітарний паспорт на право експлуатації рентгендіагностичного кабінету в Вінницькій медичній частині № 1 (СІЗО), — розповідають про результати перевірки.

Також у Стрижавській багатопрофільній лікарні більше ніж півроку не працює апарат для ультразвукового дослідження пацієнтів, що ускладнює діагностику та лікування різних захворювань та патологій. Організація лікувального процесу засуджених не відповідає вимогам Закону.

Лікарі Стрижавської багатопрофільної лікарні не проводять щоденні огляди тяжко хворих засуджених. До медичної документації не вносяться записи про перебіг їх хвороб. В результаті порушуються плани лікування, що впливає на одужання пацієнтів.

За інформацією прес-служби прокуратури Вінницької області, мають місце випадки неповного обстеження по протоколах надання спеціальної медичної допомоги, хворі не обстежуються на маркери вірусних гепатитів та не отримують противірусну терапію.

Виявлені факти порушення прав ВІЛ-інфікованих засуджених. Так, за лікування такої категорії хворих засуджених відповідає лікар, який не має спеціальної підготовки.  Унаслідок низької фахової підготовки лікарів та відсутності необхідного діагностичного медичного обладнання за 5 місяців поточного року у УВП області померло восьмеро засуджених, — повідомляють у відомстві.

 У квітні 2019 року, у медичній частини № 81 засуджений помер. З рецензії його історії хвороби, складеною головним лікарем  «Фтизіатрія», вбачається що лікарями медичної частини № 81 не встановлено обґрунтування клінічного діагнозу в історії хвороби, а маючи такий діагноз специфічна протитуберкульозна хіміотерапія не призначалась. При цьому, стан пацієнта розцінювався як важкий, наростали ознаки легенево-серцевої недостатності, проводилась симптоматична, знеболювальна, дезинтоксикаційна терапія.

Прокуратурою Вінницької області до ЄРДР внесено відомості за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, зокрема, щодо неналежного виконання професійних обов’язків лікарями.

Через загострення або несвоєчасній діагностиці таких захворювань як СНІД, злоякісних пухлин – «рак» та туберкульоз, у минулому році померло 8 засуджених. Крім того, лікарські засоби в медчастинах зберігаються з порушенням вимог

З метою усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань медичного обслуговування та лікування засуджених органами прокуратури області  у поточному році внесено 7 вказівок, 2 з яких розглянуто з притягненням 2 працівників до дисциплінарної відповідальності, інші перебувають на розгляді. Робота на даному напрямі триває, — кажуть у прес-службі прокуратури.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"