НОВИНИ

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

12.06.2024

11.06.2024

РУБРИКАТОР

Профільний комітет ВРУ підтримав скасування довічного ув’язнення для жінок

11.07.2019

На розгляд народних депутатів України – членів Комітету  з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності виносилися  ряд законопроектів, серед яких був проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок)»,  поданий народним депутатом України Юрієм Мірошниченком.

Закононопроект було підготовлено в рамках роботи очолюваного народним депутатом України Юрієм Мірошниченком підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації і робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції України по реформуванню пенітенціарної системи, співголовами якої є Юрій Мірошниченко разом із заступником Міністра юстиції України Чернишовим Денисом Вікторовичем.

Комітет рекомендував Верховній Раді підтримати даний законопроект в першому читанні, взявши за основу. «Ті спільні зусилля правозахисників, народних депутатів, громадськості набули чергового імпульсу для реалізації», – зауважив парламентар.

Нагадаємо, що  6 березня 2019 року відбулась поїздка до Качанівської жіночої колонії в м. Харкові робочої групи Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України та Міністерства юстиції України по реформуванню пенітенціарної системи. Під час ревізії робоча група перевірила якість харчування та умов, в яких утримуються засуджені.

«Сьогодні в Україні довічне покарання відбуває лише 24 жінки і їх число не збільшується вже протягом тривалого часу. При цьому держава витрачає значні кошти на тримання довічно засуджених жінок. Законопроект розроблено з метою усунення вказаних проблем та створення додаткових гарантій захисту прав жінок при визначенні виду і розміру кримінальної відповідальності.

Метою законопроекту є гуманізація кримінальної відповідальності жінок, щодо яких під час встановлення кримінального покарання слід враховувати їхні природні статеві соціально-психологічні та психофізичні особливості. Завданням законопроекту є скасування довічного позбавлення волі для жінок», – наголосив Юрій Мірошниченко.

Парламентар зауважив, що законопроект вже раз розглядався у Верховній раді, але не набрав 6 голосів, для того, щоб увійти в дію і це друга спроба, яка на його думку, має увінчатися успіхом: «Що стосується загалом розгляду питання довічного ув’язнення, то воно розглядається системно на засадах і досвіді розвинутих країн демократії і теж запропоновано в законопроекті 7337 про пенітенціарну систему і стосується не лише жінок, але і чоловіків і передбачає, що покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено позбавленням волі строком на п’ятнадцять років, при цьому обчислення строку нового покарання починається з дня заміни покарання більш м’яким; заміна довічного позбавлення волі покарання у виді позбавлення волі на певний строк може бути застосована, якщо засуджений відбув не менше десяти років позбавлення волі, не має високого ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та склав особистий план реінтеграції в суспільство».

«Профільний підкомітет працює по моделі повного циклу публічної політики, де разом усі зацікавлені сторони на базі Парламенту виробляють спільну політику”, – підсумував Юрій Мірошниченко.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"