НОВИНИ

18.09.2019

17.09.2019

16.09.2019

РУБРИКАТОР

Представників Офісу Омбудсмана не допустили до виправної колонії на Львівщині

01.03.2019

28 лютого, в рамках реалізації національного превентивного механізму представник Уповноваженого в західному регіоні Світлана Семчишин та регіональний представник Уповноваженого у Львівській області Руслан Клапчук мали здійснити моніторинговий візит до установи «Держівська виправна колонія №110».

Проте посадовими особами колонії їх не було допущено до приміщення. У телефонній розмові керівник установи Андрій Гнатів категорично заперечив у допуску представників на територію вказаної установи, аргументуючи це відсутністю засуджених.

На місце події було викликано наряд поліції та подано заяву про перешкоджання діяльності Уповноваженого та його представників.

Також було складено протокол про адміністративне правопорушення в порядку ст.188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який буде скеровано до суду.

В Офісі Омбудсмана наголошують, що це є  невиконанням керівником установи вимог частини 2 статті 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Відповідно до неї, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, посадові та службові особи, до яких звернувся Уповноважений, зобов’язані співпрацювати з ним і надавати йому необхідну допомогу.

За цим фактом Уповноваженим буде спрямоване подання до Міністра юстиції України Павла Петренка.

Джерело