НОВИНИ

08.05.2021

07.05.2021

06.05.2021

05.05.2021

03.05.2021

РУБРИКАТОР

Правила поведінки працівників апарату суду оновлено

19.10.2020

Працівників апарату суду зобов’яжуть дотримуватися політичної нейтральності, уникати критики професійних дій суддів, працівників апарату суду, а також публічних оцінкок негативного характеру щодо діяльності органів державної влади, включаючи суд.

Такі пункти містяться в оновлених Правилах поведінки працівника суду, проект змін яких розроблений робочою групою Ради суддів України, повідомляє «Закон і Бізнес».

В Правилах зазначається, що вони є доповненням до трудових договорів (контрактів), посадових інструкцій, інших актів, які регулюють питання  організації роботи суду та його апарату.

Зокрема, згідно оновлених правил працівник не повинен:

— робити публічні заяви по суті справ, які перебувають у провадженні суду, коментувати судові рішення, якщо це не входить до посадових обов’язків та не здійснюється на виконання доручення керівництва у встановленому порядку, ставити під сумнів судові рішення;

—-критикувати професійні дії суддів і працівників апарату суду, а також допускати публічні висловлювання, оцінки негативного характеру щодо діяльності органів державної влади, їх керівників, включаючи суд.

Зазначається, що ці обмеження діють поза

межами робочого часу та після припинення роботи в апараті суду.

Також, зокрема, працівників апарату суду зобов’яжуть:

— уникати поширення чуток чи обговорення особистого або сімейного життя своїх колег, критикувати поведінку (вчинки) колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;

— не вживати невластивої діловому стилю лексики;

— дотримуватися ділового стилю в одязі, носити на видному місці бейдж із зазначенням прізвища, імені, по батькові та посади.

В РСУ зазначили, що Правила розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Положення про помічника судді, інших законодавчих та нормативно-правових актів. Їх вже надіслано до Державної судової адміністрації України та в органи суддівського врядування.

Затвердження Правил планується на найближчому засіданні РСУ.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"