НОВИНИ

18.05.2019

17.05.2019

16.05.2019

РУБРИКАТОР

Правозахисники заявили про готовність супроводжувати в судах справи про порушення використання інтернету

28.11.2018

Громадські організації “Інтерньюз-Україна” та “Інститут розвитку регіональної преси” (ІРРП) пропонують юридичну підтримку для користувачів та юридичних осіб у разі порушень у сфері використання інтернету. Метою такого захисту буде відновлення порушених прав та популяризація свободи інтернету в Україні. 

Про це йдеться на сторінці “Інтерньюз-Україна”.

 

Повідомляється, що підтримку надаватимуть для щонайменше трьох інцидентів, що стосуватимуться порушень у сфері використання інтернету. Це можуть бути такі справи:

проти журналіста/блогера ініційоване кримінальне провадження за поширення інформації;

на провайдерів інтернету накладений адміністративний штраф за використання засобів зв’язку, що суперечить інтересам держави, та інші конфліктні ситуації з провайдерами;

ухвали про блокування веб-сайтів чи вимога з боку правоохоронців розкрити IР-адресу коментатора в інтернеті;

справи про оскарження обмежень, покладених на провайдерів згідно з указом президента України №126/2018 від 14 травня 2018 року.

До участі в програмі юридичної підтримки запрошуються користувачі інтернету, журналісти, блогери, редакції сайтів, інтернет-провайдери та інші юридичні особи. У разі порушень їхніх прав автори програми просять заповнити онлайн-форму. Участь у програмі безкоштовна і відбувається на основі конкурсу.

Обраним учасникам обіцяють правовий аналіз інциденту від юристів та юридичний супровід справи в судах.

Водночас ІРРП та “Інтерньюз-Україна” зазначають, що залишають за собою право відмовити в підтримці справ, фабулу яких можна ідентифікувати як загрозу національній безпеці. Автори просять ознайомитися з детальними критеріями оскарження дій держави за лінком.

Джерело