Правозахисники підготували дослідження “В’язниця очима в’язня”
02.12.2017
Думка в’язнів про перебування у в’язниці залежить від того, як адміністрація установи забезпечує реалізацію прав людини. Дослідження Експертного центру з прав людини показало зріз реальності, якою її cприймають в’язні. Олександр Федорук, експерт Асоціації УМДПЛ, пояснює, навіщо керівництву пенітенціарних установ звертати увагу на результати подібних досліджень.
У рамках дослідження «В’язниця очима в’язнів» Олександр опитав ув’язнених чоловічих виправних закладів. «Одні в’язні почуваються комфортно, а інші відчувають приниження. Анкетування відкрило об’єктивну ситуацію щодо різних категорій в’язнів»,– зазначив Олександр Федорук, експерт Асоціації УМДПЛ.
Погляд на картину внутрішнього світу в’язниці був побудований на основі 5 ключових показників, а саме: повага до людської гідності; безпека; підтримка/допомога; справедливість; особистий розвиток.
На думку Олександра Федорука, адміністрацію пенітенціарних установ завжди цікавить, що думають в’язні про їхню роботу. Натомість при формуванні правил поведінки засуджених та ув’язнених у пенітенціарних установах їхня думка практично не враховується. «Ці правила передбачені законодавством та нормативно-правовими актами. На основі відповідей за ключовими показниками, передбаченими анкетою, адміністрація може об’єктивно оцінити ефективність роботи тієї чи іншої установи. Дослідження звертає увагу керівництва установ на негативні практики пенітенціарної системи, які механічно повторюються персоналом з року в рік і часто видаються уже чимось звичним», – каже правозахисник.
З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.