НОВИНИ

18.09.2020

17.09.2020

16.09.2020

15.09.2020

РУБРИКАТОР

Правозахисники перевірили Первомайську виправну колонію №117

07.12.2019

4 грудня 2019 року юристи УГСПЛ Володимир Глущенко та Павло Шваб здійснили моніторинговий візит до Первомайської виправної колонії №117 з метою перевірки дотримання прав засуджених із ВІЛ-позитивним статусом та хворих на туберкульоз.

Державна установа «Первомайська виправна колонія (№ 117)» є установою мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк). Планове наповнення колонії – 505 осіб. На момент візиту в установі утримувалося 232 засуджених , серед яких працюючих – 23 особи.

На момент візиту в медичній частині колонії перебувало 10 засуджених, умови тримання задовільні, в приміщеннях тепло. Засуджених які перебувають на обліку ВІЛ та отримують замісну терапію – 5 осіб.

Одною з головних проблем з дотримання прав засуджених у ВК №117, як і в більшості виправних колоній, на сьогодні є великій некомплект медичних працівників.

Після проведеної реформи пенітенціарної системи, в медичній частині залишилися працювати лише фельдшер та медична сестра, на 0,25 ставки працюють також терапевт, рентгенолог та лаборант, інші спеціалісти відсутні. Загалом в медичній частині передбачено 10 спеціалістів.

Рекомендації моніторів УГСПЛ

Після обходу території ПВК-117, промислової зони та спілкування з засудженими, які перебувають на лікуванні, монітори зазначили наступні системні порушення, які вимагають виправлення.

Через некомплект медичних працівників, засуджені не отримують належного лікування у медчастині ПВК-117, потрібно усунути некомплект медичних працівників.

Велика кількість засуджених, які піддаються дисциплінарним стягненням у вигляді поміщення до ДІЗО, з початку року в ДІЗО було поміщено 58 засуджених, як правило це одні і ті ж прізвища, а з врахуванням, що ПВК-117- установа мінімального рівня безпеки для засуджених вперше, то це завелика кількість.

Необхідно збільшити кількість душових кабінок  для працюючих на виробництві, дві це замало для такої кількості працюючих засуджених.

Необхідно заключити трудові договори з усіма працюючими на виробництві, адже згідно з офіційною відповіддю кількість працюючих 23, але реально працюючих значно більше.

Має бути запроваджена належна політика залучення до роботи на добровільній основі, через збільшення замовлень для виробничих можливостей колонії, а види роботи мають бути більш диверсифіковані та сприяти підвищенню кваліфікації засуджених.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"