НОВИНИ

18.09.2021

17.09.2021

16.09.2021

РУБРИКАТОР

Правоохоронець допоміг підприємцю продати арештованої пшениці на 3 мільйони грн

02.06.2021

Корабельний районний суд Миколаєва покарав чоловіка за шахрайство і незаконні дії з арештованим майном (вирок від 12 травня).

У грудні 2016-го ТОВ «Абріко» рішенням конкурсної комісії ДФС включено до Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

У подальшому поліція провела обшук на території річкового порту, який належить ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера». Вилучено пшеницю загальною вагою 2 202 460 тонн. Правоохоронці припускали, що вантаж намагаються експортувати незаконно.

Пшеницю арештували і військовий прокурор прийняв рішення про зберігання речового доказу в ТОВ «Абріко». Директор компанії нібито надав неправдиву інформацію що можливості зберігати арештоване майно, хоча реально такі можливості були відсутні і намірів зберігання він не мав.

Натомість у підприємця спільно з невстановленим співробітником правоохоронного органу, матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження, виник злочинний умисел на заволодіння шляхом обману частиною пшениці. У подальшому підприємець організував вивезення 635 тонн зерна з території порту із передачею невстановленій особі. Вартість товару оцінюється у 2,9 млн грн.

Пшеницю вивозили трьома партіями. За кілька днів зерно поверталося в порт за документами інших компаній і експортувалося за кордон.

11 вересня 2017-го підприємець зустрівся зі співробітником правоохоронного органу неподалік від приміщення військової прокуратури Київського гарнізону і отримав від останнього 2 тисячі доларів, що були частиною коштів від незаконної реалізації пшениці, яка була ввірена для зберігання.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Підприємця визнано винним у шахрайстві і незаконних діях з арештованим майном  за попередньою змовою групою осіб.

Чоловікові призначено 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна із забороною обіймати деякі посади. Але водночас звільнено його від відбуття покарання з випробувальним строком на 3 роки.

Представник потерпілого (компанії-власника зерна) не заперечував проти укладення такої угоди прокурора з обвинуваченим.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"