НОВИНИ

01.06.2020

30.05.2020

29.05.2020

РУБРИКАТОР

Правоохоронці “зливали” матеріали розслідування “королю контрабанди” Альперіну

29.11.2019

Співробітники правоохоронних органів надсилали підозрюваному Вадиму Альперіну, якого називають крупним контрабандистом, таємну інформацію про кримінальні провадження —заплановані обшуки та інші слідчі дії.

Про це повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури під час обрання запобіжного заходу одному з підозрюваних у “контрабандній справі” працівників Київської митниці.

Під час обшуків детективи НАБУ і прокурори САП вилучили у Альперіна телефон та іншу техніку, де знайшли відповідні докази.

“У листопаді 2017-го року керівник злочинної організації Альперін отримав інформацію від абонента, підписаного як «прокур. Сергей область» про те, що він готовий з’ясувати фабулу в справі за грошову винагороду”, – озвучив на засіданні прокурор.

За кілька днів до цього Альперін отримав на електронну пошту довідку щодо того ж кримінального провадження. У ній йшлося, зокрема, про заплановані негласні слідчі й розшукові дії.

Уже у 2018-му році, за словами прокурора САП, Альперіну надійшло повідомлення від абонента “Саша Казна”, де були прикріплені фотографії з матеріалів кримінального провадження. Зокрема, фотографія з відповіддю Державної казначейської служби на запит НАБУ про арештовані рахунки, імовірно, пов’язані з Альперіним.

Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Вадима Альперіна увечері 27-го листопада. За даними слідства, він є очільником злочинної організації, яка махінаціями незаконно завозила товари в Україну. Через цю схему держава втратила понад 77,7 млн грн. Президент Зеленський під час виступу назвав Альперіна “хрещеним батьком української контрабанди”.

До того правоохоронці затримали 10 осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів, пов’язаних з порушеннями митного законодавства. Серед них був і заступник начальника Київської митниці Сергій Тупальський.

Зауважимо, що Альперіна вже арештовували в листопаді 2017-го. Тоді його підозрювали в спробі дати співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів хабаря. Утім, фігурант розслідування вийшов під заставу.

Дмитро Реплянчук

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"