НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Працівник центру пробації зі Львова хотів $400 від умовно засудженого за носіння комуністичної символіки

22.11.2021

Суд відсторонив заступника начальника Залізничного районного відділу філії Центру пробації у Львівській області (ухвала від 17 листопада).

У березні цього року чоловіка засудили за публічне використання комуністичної символіки — носіння футболки з написом «СССР» і зображенням п’ятикутної зірки з серпом та молотом.

Галицький райсуд Львова засудив чоловіка до 1 року обмеження волі, звільнивши з іспитовим строком 1 рік.

Засудженого зобов’язали 1,2,3,4 понеділка місяця приходити до центру пробації і відмічатися.

У вересні-жовтні чоловік тричі не прийшов до органу пробації за станом здоров’я, про що мав відповідні документи. Але чиновник пробації начебто вирішив скористатися ситуацією і отримати хабар.

25 жовтня, коли засуджений вкотре прийшов відмічатися, у коридорі до нього підійшов працівник центру пробації і сказав, що знає про його пропуски. Співрозмовник сказав, що це є підставою для звернення до суду і скасування умовного покарання, після чого засудженого помістять до виправного центру. Коли чоловік став пояснювати, що неявки були з поважних причин, то чиновник заперечив і сказав, що такі причини не є поважні, але за нескасування умовного покарання слід заплатити суму, яку він озвучить пізніше.

1 листопада працівник центру пробації нібито висунув вимогу передачі 400 доларів. З них 100 доларів — за неподачу до суду клопотання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, а ще 300 доларів — за зменшення періодичності прибуття до органу пробації до одного разу на місяць або і рідше та за відсутність подібних проблем у майбутньому. Причому першу частину винагороди чиновник хотів отримати вже в наступний понеділок.

Після цього засуджений звернувся до правоохоронців і під їх контролем передав спочатку 100 доларів, а згодом і 300.

Прокурор клопотав, щоб затриманого працівника пробації помістили під варту із заставою 300 тисяч гривень. Але захисники підозрюваного переконали суд зменшити заставу до 68 тисяч з огляду на те, що чоловік утримує малолітню дитину і має невелику зарплату.

У судовому засіданні адвокати говорили що підозра є необґрунтованою, а кваліфікація неправильною, оскільки відсутня така ознака як вимагання. Крім того, 300 доларів вилучені начебто не безпосередньо у підозрюваного, а в кабінеті, де працює четверо осіб. Також повідомляли, що за кожним засудженим закріплено конкретного інспектора, який і здійснює нагляд за додержанням умов відбування покарання.

Однак суд наразі вважає підозру обґрунтованою. Також посадовця на 2 місяці відсторонено від роботи в центрі пробації.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"