НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Посадовців Дніпровської установи виконання покарань судитимуть за хабарництво та наркотрафік

02.11.2021

Одним із напрямів роботи ДБР є попередження та розкриття злочинів, які вчиняють посадовці та працівники установ виконання покарань. Використовуючи владні повноваження та беззахисність ув’язнених, деякі корумповані посадовці в’язниць займаються поборами та налагодженням наркотрафіку.

Проте наполеглива робота працівників ДБР з розкриття таких злочинів зводить зусилля нечесних чиновників нанівець.

Новими прикладами роботи ДБР за цим напрямом є розкриття фактів поборів та спроби наркотрафіку на території Дніпровської установи виконання покарань №4.

 Слідчі Територіального управління ДБР Полтави завершили досудове розслідування стосовно двох посадовців Дніпровської установи виконання покарань №4, один з яких брав хабарі з арештованих, а інший намагався занести на територію установи наркотики. Обвинувальні акти направлені до суду.

Майор внутрішньої служби причетний до цілого ряду злочинів, пов’язаних з одержанням хабарів від арештованих.

Він вступив у змову із арештованим, який позиціонував себе «смотрящим», та разом із ним отримував гроші з інших арештованих за переведення у кращі камери. Така «послуга» коштувала приблизно 1 тис. доларів США.

В інших епізодах посадовець за гроші дозволяв арештованим користуватися мобільними телефонами, грати в азартні ігри, переводив їх у камери без інших ув’язнених. Гроші за свої «послуги» він отримував через банківський рахунок тещі.

Майор внутрішньої служби обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років з конфіскацією майна.


Інший обвинувачений – молодший інспектор – сховав пакунок з метадоном у кишені та намагався занести наркотики на територію установи. Його викрили під час огляду.

Молодший інспектор обвинувачується у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні чи пересиланні наркотичних засобів (ч. 1 ст. 309 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР та Нацполіція.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"