НОВИНИ

06.12.2021

04.12.2021

03.12.2021

02.12.2021

01.12.2021

30.11.2021

РУБРИКАТОР

Посадовця Нацполіції за побиття знімальної групи 5 каналу не відсторонили від посади

19.06.2021

Печерський суд Києва не відсторонив від посади заступника начальника 2 відділу 4 управління Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції (ухвала від 15 червня).

Підозрюваний понад 10 років працює в правоохоронних органах, на теперішній час обіймає керівну посаду в Національній поліції України, відповідно, має там зв’язки, тому, як вважає слідчий, може тиснути на свідків, експертів, потерпілих.

Але суддя Волкова вважає, що не доведено необхідність відсторонення від посади. Крім того з моменту подій, щодо яких ведеться слідство, минуло більше 7 років і на сьогодні відсутні факти незаконного впливу підозрюваного на будь-кого із учасників кримінального провадження.

4 червня Печерський суд відмовив у поміщенні підозрюваного під цілодобовий домашній арешт, зобов’язавши прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду.

1 червня посадовцю вручено підозру. За матеріалами справи, 18 лютого 2014-го, перебуваючи в центральній частині Києва підозрюваний спільно зі співробітниками підрозділу «Беркут», перешкоджав зібранням громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора «5 каналу», застосовувавши насильство. Журналістам діями правоохоронців спричинені тілесні ушкодження, окрім того, пошкоджено відеокамеру та інше професійне обладнання.

18 лютого 2014 року у Києві у Кріпосному провулку бійці «Беркут» побили знімальну групу «5 каналу» – журналіста Азада Сафарова та оператора Сергія Клименка, розбивши техніку. Сафарову зламали руку.

Посадовець підозрюється в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою на виконання явно злочинного наказу із застосуванням фізичного насильства, перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалось насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування.

За незаконне перешкоджання журналістській діяльності і мирним зібранням (ч. 1 ст. 171, ст. 340 КК України) строки давності притягнення до кримінальної відповідальності вже минули (для нетяжких злочинів строк – 5 років). Однак посадовця ще можуть покарати за перевищення службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України), що є тяжким злочином зі строком давності – 10 років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"